Trudne mecze naszych drugoligowców. Dwa wyjazdy

W 7. kolejce drugoligowych rozgrywek tylko Stal Stalowa Wola zagra przed własną publicznością. Trudne wyjazdy czekają Stal Mielec i Siarkę Tarnobrzeg.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLNieoczekiwany lider tabeli, Stal Mielec zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem, Gryfem Wejherowo, który plasuje się w środku tabeli, z 8 punktami na koncie. Stal ma ich dwa razy więcej i wyraźnie prowadzi w tabeli, choć liga dopiero co ruszyła. Mielczanie dodatkowo nie przegrali jeszcze żadnego meczu i chcą tę dobrą passę podtrzymać także w sobotę (początek meczu o godz. 16).

- To drużyna, która gra dobrze, regularnie zdobywa punkty i będzie trudnym przeciwnikiem. Jedziemy jednak gotowi na walkę na sto procent - mówi Janusz Białek, trener Stali.

Jeszcze cięższy wyjazd czeka wicelidera II ligi, tarnobrzeską Siarkę, która zagra w niedzielę o godz. 17 z Legionovią na jej terenie. Legionowia w tabeli plasuje się nieco niżej od Siarki, ale ma tylko jeden punkt mniej. Na własnym boisku w tym sezonie jeszcze nie przegrała i teraz też będzie faworytem. Tarnobrzeżanie nie są jednak bez szans, jeśli tylko nie przytrafią im się proste, indywidualne błędy, które pozbawiły ich kilku punktów na początku rozgrywek.

Jedynym podkarpackim zespołem, który zagra u siebie będzie Stal Stalowa Wola, która podejmie GKS Tychy. Tyszanie to... trzeci zespół ligi, który w tabeli plasuje się tylko za wspomnianą Stalą Mielec i tarnobrzeską Siarką. GKS bardzo dobrze rozpoczął ten sezon, a Stalówka miała spore problemy, głównie ze skutecznością. Na swoim boisku jeszcze nie przegrała, a jeśli w sobotę (początek meczu o godz. 16) pokonałaby rywali, zrówna się z nimi punktami.