Udana inauguracja Siarki Tarnobrzeg. Zwycięstwo Stali Stalowa Wola. Remis Stali Mielec [WIDEO]

Dwa zwycięstwa i remis na inaugurację drugoligowych rozgrywek w sezonie 2015/16 zanotowały podkarpackie zespoły. Po komplet punktów sięgnęły Siarka Tarnobrzeg i Stal Stalowa Wola. Remis z Bytomia przywieźli piłkarze Stali Mielec.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Największą niespodziankę na inaugurację II ligi sprawili piłkarze Siarki Tarnobrzeg. Zespół trenera Włodzimierza Gąsiora nieoczekiwanie pokonał na wyjeździe Puszczę Niepołomice 3:0. Worek z bramkami już w 3. minucie rozwiązał Szymon Martuś, w który w przerwie letniej pozyskany został z Wisły Puławy. Przed przerwą do siatki gospodarzy trafiali jeszcze Konrad Stępień i Sebastian Mandzelowski.

Dzięki wysokiej wygranej siarkowcy wskoczyli na fotel lidera. W 2. kolejce na własnym stadionie Siarka podejmować będzie Znicza Pruszków.

Udanie nowe rozgrywki zainaugurował również zespół Stali Stalowa Wola, który przed własną publicznością pokonał 2:1 Nadwiślana Góra. Gole dla hutników zdobyli Tomasz Płonka i nowy zawodnik Stalówki, Dawid Jabłoński. Dla gości honorowe trafienie zaliczył Artur Pląskowski.

Podopieczni trenera Jaromira Wieprzęcia mogli to spotkanie wygrać wyżej. Do siatki Nadwiślana trafili Radosław Mikołajczak i Damian Łanucha. W obu przypadkach sędziowie dopatrzyli się jednak pozycji spalonej zawodników Stali, która w kolejnej serii zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem, Radomiakiem Radom.

Punktami w pierwszej kolejce nowego sezonu podzielili się natomiast piłkarze Stali Mielec. W wyjazdowym spotkaniu z Polonią Bytom drużyna trenera Janusza Białka zremisowała 1:1. Stalowcy od 50. minuty przegrywali 0:1 po golu z rzutu karnego Jacka Broniewicza. Do wyrównania doprowadził w 72. minucie Bartosz Nowak. Pomocnik Stali popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego i tym samym uratował punkt swojej drużynie.

Stal w 2. kolejce na własnym stadionie podejmować będzie Puszczę.