Sport.pl

Piłkarska ekstraklasa w Mielcu? Gospodarzem Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Wszystko wskazuje na to, że trzy sierpniowe spotkania w T-Mobile Ekstraklasie zespół Termaliki Bruk-Bet Nieciecza rozegra na stadionie miejskim w Mielcu.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLDziałacze z Niecieczy o kilku dni prowadzą negocjacje z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Mielcu w sprawie wynajęcia Stadionu Miejskiego na trzy ekstraklasowe spotkania. W sierpniu zespół Termaliki Bruk-Bet miałby w Mielcu zmierzyć się z Zagłębiem Lubin (8-9 sierpnia), Górnikiem Zabrze (15-16 sierpnia) i mistrzem Polski, Lechem Poznań (29-30 sierpnia). Oficjalnego stanowiska w tej sprawie jeszcze nie ma. W czwartek rzecznik prasowy Termaliki, Andrzej Mizera nie chciał komentować sprawy. W rozmowie z rzeszow.sport.pl powiedział jedynie, że klub z Niecieczy ma podpisaną umowę na grę w ekstraklasie z Hutnikiem Kraków.

Z naszych informacji wynika jednak, że rozmowy pomiędzy klubem a miastem, które jest właścicielem stadionu przy ul. Solskiego 1 w Mielcu, zakończą się pozytywnie. Wtedy działacze Termaliki będą musieli dogadać się ze Stalą Mielec, bo terminy spotkań w ekstraklasie i II lidze mogą ze sobą kolidować. Potrzebna też będzie zgoda policji na przeprowadzenie imprez masowych oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Z tym nie powinno być jednak problemu. PZPN po zakończonym niedawno sezonie wystawił klubowi z Mielca bardzo dobrą ocenę za organizację spotkań w II lidze.

Działacze z "centrali" mają wkrótce wizytować stadion w Mielcu. Ocenią czy obiekt, na którym obecnie trwa wymiana bieżni wokół boiska, a w sierpniu rozpocznie się przebudowa położonej obok hali sportowej, spełnia ekstraklasowe wymogi.Więcej o: