Sport.pl

W. Gąsior wróci do ekstraklasy? Korona Kielce zainteresowana trenerem Siarki Tarnobrzeg

Włodzimierz Gąsior, trener drugoligowej Siarki Tarnobrzeg, może w przyszłym sezonie poprowadzić w T-Mobile Ekstraklasie zespół Korony Kielce. Doświadczony szkoleniowiec swojego ewentualnego powrotu do Kielc nie chce jednak na razie komentować.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL67-letni Włodzimierz Gąsior ostatni raz w Kielcach pracował w sezonie 2011/12. Przejął wówczas drużynę Korony od Marcina Sasala i zapewnił jej ligowy byt w T-Mobile Ekstraklasie.

Następnie doświadczony szkoleniowiec wrócił do Mielca, gdzie pracował z miejscową Stalą, z którą w 2013 roku wywalczył awans do II ligi. Z mielecką drużyną rozstał się w 2014 roku. Niespełna dwanaście miesięcy później Gąsior został trenerem innego zespołu z Podkarpacia, Siarki Tarnobrzeg. Zastąpił Ryszarda Kuźmę i poprowadził drużynę w ośmiu spotkaniach. Siarkowcy pod wodzą Gąsiora zdobyli zaledwie cztery punkty. Sześć ostatnich meczów przegrali i sezon zakończyli na 12. miejscu. Wiele wskazuje też na to, że w kolejnych rozgrywkach drużyna nie wystartuje.

Powodem są problemy finansowe klubu z Tarnobrzega. W nadchodzącym tygodniu ma się wyjaśnić czy drużyna zgłosi się do drugoligowych rozgrywek na najbliższy sezon. Od tego pewnie też uzależniona jest decyzja Gąsiora, który ja na razie nie udziela komentarzy w kontekście przenosin do Kielc.

Przypomnijmy, że jeszcze w trakcie sezonu klub zrezygnował z kilku piłkarzy. Wolną rękę w poszukiwaniu sobie nowych pracodawców dostali Tomasz Persona, Marcin Figiel, Przemysław Oziębała, Rafał Parobczyk oraz Filip Rajevac.Więcej o: