Igrzyska Europejskie. Co za mecz Polki! Li Qian blisko gry o medale!

Tenisistka stołowa z Tarnobrzega Li Qian w niesamowity sposób awansowała do ćwierćfinału gry indywidualnej podczas Igrzysk Europejskich w Baku. Polka przegrywała już 1:3 i 6:9, a jednak odwróciła losy rywalizacji z trzecią w rankingu ETTU Rumunką Elizabetą Samarą, broniąc także cztery piłki meczowe i wygrywając ostatecznie 4:3.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Ten mecz może przejść do historii międzynarodowych występów pochodzącej z Chin Li Qian. Wydawało się bowiem, że zakończy ona już swój udział w tej imprezie na meczu trzeciej rundy. Przez pierwsze sety przewaga Rumunki Samary była bardzo wyraźna, a Li Qian potrafiła wygrać tylko trzeciego seta, i to 11:9. Wcześniej przegrała jednak 7:11 i 2:11, a czwartym secie ponownie 7:11.

Rumunka prowadziła już 3:1, a gdy w piątym secie objęła prowadzenie 9:6 wydawało się, że jest po meczu. Li Qian jednak zachowała stalowe nerwy, odrobiła całe straty i doprowadziła do kolejnej partii. A ta wyglądała jak prawdziwy thriller. Polka prowadziła już 9:7, ale dała się doścignąć rywalce. Obie panie musiały więc grać na przewagi. Tenisistka stołowa SPAR-Zamku Tarnobrzeg obroniła aż cztery meczbole, mając swoje szanse na wyrównanie w meczu. Udało się, ale dopiero przy stanie 19:17! Polka z Rumunką grały tak długo, że w tym czasie mogłyby rozegrać dwa sety.

O wygranej w meczu musiał zadecydować siódmy set. Ten, podobnie jak wcześniejsze, zaczął się źle dla Li Qian. Polka przegrywała już 0:3, ale znów odrobiła straty. Grała mądrze, bez błędów i odskoczyła Rumunce już na 8:5. Rywalka odrobiła nieco strat, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowała Li Qian, wygrywając 11:9, a cały mecz 4:3.

Jeszcze dziś reprezentantka Polski rozegra mecz ćwierćfinałowy, a jej rywalką będzie rozstawiona o trzy pozycje wyżej Turczynka Hu Melek.

Zdjęcie Donic Schildkrot Deska ProTec Allround Zdjęcie JOOLA Piłeczki ping-pong MAGIC 144 sztuki pomarańczowe Zdjęcie YASHIMA Piłeczki ping-pong TRAINING, 6 szt
Donic Schildkrot Deska ProT... JOOLA Piłeczki ping-pong MA... YASHIMA Piłeczki ping-pong ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info