Plany sparingowe Stali Mielec. Motor, Siarka i Turniej Zapomnianych Mistrzów

29 czerwca przygotowania do nowego sezonu w II lidze rozpoczną piłkarze Stali Mielec. W planach mają m.in. cztery mecze kontrolne i turniej.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLZespół Stali Mielec do sezonu 2015/16 przygotowywał się będzie na własnych obiektach. Podopieczni trenera Janusza Białka zajęcia rozpoczną 29 czerwca od badań wydolnościowych. Kilka dni później rozegrają pierwszy sparing. Czeka ich cztery spotkania kontrolne, z Wisłą Puławy (8 lipca), Motorem Lublin (11 lipca w Lublinia), Koroną II Kielca (15 lipca) oraz Siarką Tarnobrzeg (22 lipca). Cztery dni później stalowcy wezmą udział w Turnieju Zapomnianych Mistrzów. Oprócz Stali w Mielcu wystąpią Garbarnia Kraków, Polonia Bytom i MKS Polonia Warszawa.

Stal w zakończonym niedawno sezonie w II lidze zajęła 8. miejsce. W końcówce rozgrywek straciła szanse na awans do I ligi, po tym jak na własnym stadionie uległa Stali Stalowa Wola 0:2. Po zakończeniu sezonu klub zdecydował się na listę transferową wystawić aż 23 zawodników.

Sztab szkoleniowy rozpoczął też testowanie nowych zawodników. Okazję do pokazania się w Stali miał obrońca Dawid Musiol, zawodnik czeskiego MFK Frydek-Mistek. W najbliższych dniach wyjaśni się natomiast czy na dłużej w Mielcu zostanie bramkarz Unii Tarnów, Karol Dybowski.