Reprezentanci Podkarpacia już na Igrzyskach Europejskich w Baku

We wtorek ślubowanie i wylot, a w środę już pierwsze treningi w Baku. Grupa reprezentantów Polski, wśród których są reprezentanci naszych klubów, została zaprzysiężona i wyjechała na I Igrzyska Europejskie, które za kilka dni rozpoczną się w Baku.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLWe wtorek w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się pierwsza uroczystość wręczenia nominacji na I Igrzyska Europejskie w Baku. W środę zaprzysiężono kolejne dwie grupy sportowców. Wśród nominowanych znalazła się spora grupa reprezentantów klubów z Podkarpacia.

W ekipie, która we wtorek odleciała do Baku, znalazły się tenisistki stołowe KTS-u Tarnobrzeg, Li Qian i Natalia Partyka oraz Kinga Stefańska, która pełni jednak funkcję asystenta trenera, a także tenisista stołowy Koplingu Jarosław Wang Zeng Yi. W tym samym dniu ślubowanie złożyli także siatkarze, wśród których liczną grupą byli przedstawiciele Asseco Resovii. Kadrę tę prowadzi szkoleniowiec mistrzów Polski Andrzej Kowal, a pomaga mu Michał Mieszko Gogol, statystyk rzeszowian. Trenerem przygotowania fizycznego jest natomiast Andrzej Zahorski, który w Rzeszowie spędził ostatnie cztery sezony, a teraz przenosi się do Rosji. Wśród siatkarzy znalazło się miejsce dla Dawida Dryi, Aleksandra Śliwki i Damiana Wojtaszka. Pierwszy już w poprzednim sezonie grał w Asseco Resovii, dwaj kolejni wzmocnią zespół w następnym sezonie. W reprezentacji Polski znalazł się też Michał Kędzierski, rozgrywający rzeszowian, który ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu w Cerrad Czarnych Radom, a teraz grał będzie w Effectorze Kielce. Jest też Dawid Konarski, który kilka tygodni temu przeniósł się z Rzeszowa do Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Konarski dodatkowo będzie chorążym polskiej reprezentacji.

Do Baku polecą też akrobatki z Rzeszowa (Izabela Matias i Alicja Sokołowska oraz trener Andrzej Sokołowski), a także skoczkowie do wody (Dominika Bąk, Kaja Skrzek i Krystian Maksimek oraz trener Grzegorz Kozdrański).

I Igrzyska Europejskie odbędą się od 12 do 28 czerwca.