Sport.pl

Łukasz Sekulski zagra w Jagielloni Białystok. Z II ligi do Europy

Najlepszy strzelec II ligi, napastnik Stali Stalowa Wola Łukasz Sekulski, od nowego sezonu grał będzie w T-Mobile Ekstraklasie. 24-latek zwiąże się kontraktem z trzecią drużyną rozgrywek Jagiellonią Białystok.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLJagiellonia była rewelacją tegorocznych rozgrywek w polskiej ekstraklasie. Ostatecznie zdobyła brązowe medale, wywalczając sobie jednocześnie prawo do gry w europejskich pucharach. W tych szansę na występ może dostać rewelacja drugiej ligi, czyli Łukasz Sekulski.

24-letni napastnik Stali Stalowa Wola w drugoligowych rozgrywkach strzelił 30 bramek w 34 meczach i został królem strzelców. To dzięki niemu Stalówka do końca miała szanse na awans na zaplecze ekstraklasy. Hutnicy w decydującym meczu przegrali jednak przed własną publicznością z Błękitnymi Stargard Szczeciński 0:2, a dla Sekulskiego był to ostatni pojedynek w stalowowolskich barwach.

Najlepszy piłkarz Stali mógł pożegnać się znakomicie, ale w pierwszej połowie nie wykorzystał rzutu karnego. - Przez cały sezon wychodziły mi rzuty karne. W meczu z Błękitnymi podjąłem złą decyzję. Niestety, taka jest piłka. Nic nie da rozpamiętywanie mojej sytuacji. Trzeba podziękować chłopakom, trenerom za cały sezon. Mimo wszystko zasłużyliśmy na te pochwały - mówił po meczu Sekulski. Nie chciał wtedy jeszcze przyznać, gdzie zagra. przyznał rozczarowany wynikiem Sekulski, któremu przed meczem klub i licznie wypełniony kibicami stadion podziękowali za grę. - Na konkrety trzeba poczekać. Mogę jedynie powiedzieć, że są bardzo mocno zaawansowane rozmowy z jednym z klubów z ekstraklasy - stwierdził.

Tym klubem jest Jagiellonia Białystok, do której Sekulski trafi. Wysłannicy klubu z Białegostoku oglądali grę napastnika Stali w trakcie tej rundy i ostatecznie zdecydowali się na jego transfer.Więcej o: