Dawid Kostecki zawieszony na dwa lata. Za doping

Komisja dyscyplinarno-odwoławcza Polskiego Wydziału Boksu Zawodowego zawiesiła na dwa lata Dawida Kosteckiego. U pięściarza po ubiegłorocznej walce z Andrzejem Sołdrą wykryto niedozwolone substancje w organizmie.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLDla Dawida Kosteckiego ubiegłoroczna listopadowa walka w Arenie Kraków z Andrzejem Sołdrą była powrotem na ring po 2,5-letniej przerwie spowodowanej pobytem w więzieniu. Pięściarz z Rzeszowa starcie z Sołdrą przegrał. Co więcej, w badaniu moczu, które przeprowadzono po gali w Krakowie, wykryto u Kosteckiego m.in. stanozolol i metyloheksanaminę. Normy zostały przekroczone bardzo wyraźnie.

Rzeszowianin miał prawo do analizy próbki B, ale tego nie zrobił. - Dawid Kostecki nie zażądał, zgodnie z przysługującym mu do tego prawem, analizy próbki B, nie próbował również wyjaśnić zaistniałej sytuacji - powiedział dla PAP Krzysztof Kraśnicki, przewodniczący czteroosobowej komisji i jednocześnie szef Polish Professional Boxing Department (PPBD).

W związku z tym komisja dyscyplinarno-odwoławcza Polskiego Wydziału Boksu Zawodowego zawiesiła Kosteckiego na dwa lata. Kara trwa od 11 marca 2015 r. do 10 marca 2017 r.

Przypomnijmy, że 10 kwietnia w Rzeszowie miała odbyć się gala bokserska z udziałem Kosteckiego. W związku z aferą dopingową u pięściarza galę odwołano. Rozczarowany postawą Kosteckiego był jego promotor Andrzej Wasilewski, który wiązał z nim duże nadzieje, mimo kryminalnej przeszłości boksera. - W czasie jego dwukrotnych pobytów w więzieniu płaciliśmy mu pieniądze, bo żal nam było jego żony i dzieci. Przez 4,5 roku płaciliśmy mu spore pieniądze. To była "dyrektorska pensja" - mówił wtedy Wasilewski.

Pochodzący z Rzeszowa Dawid Kostecki ma 34 lata. Stoczył 41 walk jako zawodowy bokser. Dwie przegrał. Kostecki był dwukrotnie karany. Zanim został zawodowym bokserem, spędził rok w więzieniu za pobicie. Kilka lat temu trafił do więzienia za założenie i współkierowanie grupą przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu. Wyszedł z więzienia w sierpniu 2014 r. po 2,5-letniej odsiadce.

Dawid Kostecki, pięściarz z problemami z prawem [FOTO]