Stal Stalowa Wola tylko remisuje z Zagłębiem grając w przewadze

Drugoligowi piłkarze Stali Stalowa Wola zremisowali w meczu na szczycie z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. Stalówka przez większość spotkania grała z przewagą jednego zawodnika, ale nie potrafiła tego wykorzystać.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

W spotkaniu z wyżej notowanym Zagłębiem Stal może i nie była faworytem, ale po wydarzeniach z 13. minuty naglę się nim stała. Za faul poza polem karnym, na bardzo aktywnym Łukaszu Sekulskim, czerwoną kartkę obejrzał bramkarz gości Szymon Gąsiński i musiał go zastąpić drugi golkiper Zagłębia. Ale przyjezdni do końca meczu musieli sobie radzić w dziesiątkę.

Stalówka jednak długo nie mogła wykorzystać przewagi, a gościom sprzyjało szczęście, jak choćby w 33. minucie, gdy po główce Przemysława Stelmacha piłkę lecącą do bramki wybił jeden z obrońców Zagłębia. Wreszcie, w 38. minucie, wprowadzonych chwilę wcześniej Tomasz Płonka dał prowadzenie Stali. Napastnik ze Stalowej Woli wyskoczył najwyżej w polu karnym i strzałem głową otworzył wynik.

Niestety tuż przed przerwą i chwilę po niej w szeregi miejscowych wdarło się rozluźnienie. Przed gwizdkiem sędziego na przerwę stalowców uratował jeszcze brak precyzji Jakuba Araka, ale po wznowieniu gry, nie było już tak różowo. Łukasz Matusiak zrobił sobie rajd między obrońcami Stali, wpadł w pole karne i pewnym uderzeniem pokonał Tomasza Wietechę.

Miejscowi mieli sporo czasu, by zmienić wynik meczu, ale mieli problemy z wykończeniem akcji. Mimo tego, że zamknęli Zagłębie na ich połowie, to jednak do siatki gości już nie trafili.