Udana pogoń tarnobrzeskiej Siarki, porażka Stali Mielec

Siarka Tarnobrzeg pokonała Puszczę Niepołomice 3:2, a Stal Mielec przegrała z Nadwiślanem Góra 1:2 w meczach 28. kolejki II ligi.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Tarnobrzeżanie, którzy podejmowali u siebie Puszczę mieli sporo pecha. W pierwszej połowie brakło im szczęścia przy wykończeniu kilku akcji, a dodatkowo stracili Bartosza Waleńcika, który po przerwie nie wyszedł już na boisko. Przymusowe zmiany w formacji defensywnej zaowocowały błędami siarkowców, a te wykorzystali goście, obejmując prowadzenie 2:0.

Gospodarze jednak nie poddali się i po bramkach Marcina Truszkowskiego i Mariusza Kukiełki wyrównali, a na pięć minut przed końcem Michał Chrabąszcz dał zwycięstwo miejscowym.

Siarka Tarnobrzeg3 (0)
Puszcza Niepołomice2 (0)
Bramki: Truszkowski (66.), Kukiełka (79.), Chrabąszcz (85.) - Gawęcki (46.), Stepankow (52.)

Siarka: Melon - Stępień, Waleńcik (46. Więcek), Kukiełka, Hodowany Ż - Oziębała Ż, Chrabąszcz, Frankiewicz (76. Tunkiewicz), Traore, Persona (64. Parobczyk) - Truszkowski.

Puszcza: Staniszewski - Biernat, Furtak, Lepiarz, Łączek (77. Lampart) - Szewc (68. Mikołajczyk), Gawęcki Ż, Uwakwe, Stepankow, Madejski (83. Maluga) - Gębalski (46. Nowak).

Zdecydowanie gorzej poszło mieleckiej Stali, która wróciła bez punktów z meczu z broniącym się przed spadkiem Nawiślanem Góra. Gospodarze sięgnęli po zwycięstwo dzięki dwóm bramkom Adama Setli, który w pierwszej połowie trafił z rzutu karnego, a w drugiej już z gry. Honorowe trafienie dla Stali zdobył Mariusz Korzępa, w doliczonym już czasie gry. Na więcej stalowcom zabrakło jednak czasu.