"Czerwona" Stalówka znów przegrywa. Punkt Siarki. Emocje w Mielcu. Lider pokonany!

Drugiej z rzędu porażki doznali piłkarze Stali Stalowa Wola, którzy przegrali w Kluczborku z MKS-em 1:2. Punkt z Kołobrzegu wywiozła Siarka Tarnobrzeg. Emocjonująco było w Mielcu, gdzie Stal pokonała lidera Rozwój Katowice 3:1.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Hutnicy w sobotnim starciu z MKS-em Kluczbork chcieli zrehabilitować się kibicom za ubiegłotygodniową porażkę na własnym stadionie z walczącą o utrzymanie Wisłą Puławy (2:4). Wtedy puławianie strącili Stal z pozycji lidera. Podopieczni trenera Jaromira Wieprzęcia nie ukrywali przed meczem w Kluczborku, że chcą szybko wrócić na pierwszą lokatę i zrobią wszystko, by z dalekiego wyjazdu wrócić z tarczą.

Niestety, Stalówka zanotowała drugą z rzędu przegraną. Gości pogrążyli Piotr Giel i Michał Kojder. Dla hutników, którzy od 64. minuty grali w "dziewiątkę", gola zdobył Łukasz Sekulski. Z boiska po dwóch żółtych kartkach wylecieli Adrian Bartkiewicz i Radosław Mikołajczak. Przewagę dwóch zawodników wykorzystali gospodarze, którzy za sprawą wspomnianego Kojdera zapewnili sobie komplet punktów i wyprzedzili Stal w tabeli.

MKS KLUCZBORK2 (1)
STAL STALOWA WOLA 1 (0)

Bramki: Giel (37.), Kojder (73.) - Sekulski (75.)

MKS: Pogorzelec - Orłowicz, Ganowicz, Gierak, Tomaszewski - Niziołek, Kasperkiewicz - Hober (73. Grzegorzewski), Wolkiewicz Ż, Swędrowski (76. Nowacki) - Giel (70. Kojder Ż)

Stal: Wietecha - Bartkiewicz Ż Ż CZ, Czarny, Bogacz, Kantor - Mikołajczak Ż Ż CZ, Kałat (60. Kachniarz), Stelmach (68. Tur), Jakubowski (60. Argansiński), Płonka (60. Michałek) - Sekulski.

Punkt w debiucie

Piąty z rzędu mecz bez zwycięstwa zanotowali natomiast piłkarze Siarki Tarnobrzeg. Pod wodzą nowego trenera Włodzimierza Gąsiora, który w czwartek zastąpił Ryszarda Kuźmę, siarkowcy zremisowali na wyjeździe ze słabą Kotwicą Kołobrzeg 1:1.

Debiut nowego szkoleniowca wypadł blado. Goście szybko musieli odrabiać straty. Pięć minut po pierwszym gwizdku sędziego Artura Melona celną główką po rzucie rożnym pokonał Jakub Poznański. Przyjezdni wyrównali niespełna dwadzieścia minut później. Napastników Siarki wyręczył jednak obrońca gospodarzy Radosław Strzelecki, który niefortunnie interweniował w polu karnym i zaliczył trafienie samobójcze.

Przyjezdni z punktu powinni być zadowoleni, bo w sobotnie popołudnie zagrali słabe spotkanie. To beniaminek był bliżej zwycięstwa. Dobre okazje marnowali bowiem dwukrotnie Tomasz Rydzak, a także Mateusz Świechowski i Krzysztof Bułka. Najbliżej był pierwszy z nich, który najpierw w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę. Następnie Siarkę, która mecz kończyła w "dziesiątkę", po uderzeniu Rydzaka uratowała poprzeczka.

KOTWICA KOŁOBRZEG1 (1)
SIARKA TARNOBRZEG1 (1)
Bramki: Poznański (5.) - Strzelecki (24. - sam.)

Kotwica: Folc - Korczyński (46. Bułka), Poznański, Kokosiński, Strzelecki (61. Chruściński) - Rydzak (67. Biegański), Soczyński, Świechowski Ż (81. Kugiel), Bejuk, Sochań - Ropiejko.

Siarka: Melon - Stępień (85. Parobczyk Ż), Walencik, Nadolski Ż Ż CZ, Hodowany - Oziębała, Kukiełka, Chrabąszcz (78. Głaz), Więcek (62. Tunkiewicz Ż), Chwastek (66. Rajevac) - Traore.

Lider pokonany w Mielcu

Emocji nie brakowało w Mielcu, gdzie miejscowa Stal rzutem na taśmę pokonała lidera, Rozwój Katowice 3:1. Zespół trenera Janusza Białka od 55. minuty musiał gonić wynik. Wtedy Tomasza Liberę pokonał Przemysław Gałecki. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Szkoleniowiec wprowadził trzeciego napastnika, Rafała Jankowskiego. Ten choć bramki nie zdobył przyczynił się do zwycięstwa miejscowych. W 73. minucie wyrównał Mateusz Cholewiak, który wykorzystał sytuację sam na sam. Mielczanie nie zwalniali. Do końca walczyli o korzystny wynik. I zostali nagrodzeni. W doliczonym czasie gry do siatki Rozwoju piłkę po celnej główce skierował Sebastian Łętocha. Za chwilę było już 3:1. Lidera dobił Tomasz Nowak. Dzięki wygranej Stal awansowała na 8. miejsce i wciąż liczy się w walce o awans do I ligi.