Stalówka broni lidera. Siarka chce się przełamać. Trudny wyjazd Stali Mielec

W sobotę piłkarze Stali Stalowa Wola bronić będą pozycji lidera II ligi. Na własnym stadionie zmierzą się z Wisłą Puławy. W Tarnobrzegu z kolei Siarka zagra z Zagłębiem Sosnowiec. Stal Mielec czeka wyjazdowe spotkanie z Rakowem Częstochowa.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLW Stalowej Woli przed meczem z Wisłą Puławy humory dopisują. W poprzedniej kolejce zespół Stali pokonał na wyjeździe Górnika Wałbrzych 3:1 i awansował na pozycję lidera. Piłkarze trenera Jaromira Wieprzęcia rozbudzili tym samym apetyty na awans. Szkoleniowiec hutników, jak i sami piłkarze, przestrzega jednak przed hurraoptymizmem. - W tabelę spojrzę w czerwcu - powtarza Wieprzęć, przed którego zespołem rysuje się możliwość gry na zapleczu ekstraklasy.

W sobotę hutnicy liczą, że uda im się obronić fotel lidera. Po 25. kolejkach mają oni punkt przewagi nad drugim Rozwojem Katowice i trzecim MKS-em Kluczbork. Czwarte Zagłębie Sosnowiec traci do Stalówki dwa oczka. Zadania łatwego Stal mieć wcale nie będzie. Wisła, która wprawdzie zajmuje 12 miejsce i broni się przed spadkiem, pokazała już w tej rundzie, że potrafi wygrywać z czołówką. Przed tygodniem pokonała Energetyka ROW Rybnik. Komplet punktów wywiozła też z Tarnobrzega.

Początek meczu o godz. 16.

O tej samej godzinie rozpocznie się spotkanie w Częstochowie, gdzie z miejscowym Rakowem zmierzy się Stal Mielec. Dla obu drużyn będzie to ważny pojedynek. Porażka może dla jednych bądź drugich oznaczać pożegnanie się z walką o najwyższe cele. A zarówno w Częstochowie jak i Mielcu nie ukrywają, że myślą o awansie do I ligi.

Stal i Raków do sobotniego starcia przystąpią podbudowane zwycięstwami w poprzedniej serii. Stalowcy rzutem na taśmę zdobyli komplet punktów w Limanowej, a Raków przywiózł wygraną z Niepołomic. W tabeli oba zespoły mają po 39 punktów. Stal zajmuje siódmą pozycję. Lokatę niżej jest Raków.

Z podkarpackich drugoligowców pierwsi mecz o punkty w 26. kolejce rozpoczną piłkarze Siarki. O godz. 12 w sobotę podopieczni trenera Ryszarda Kuźmy zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec. Siarkowcy w trudnym pojedynku liczą na trzy punkty i przełamanie słabej serii. Od trzech spotkań Siarka nie zanotowała zwycięstwa. Kolejna porażka może na dobre pogrzebać szanse drużyny jeśli chodzi o walkę o I ligę. Do czwartego Zagłębia, które zajmuje miejsce dające możliwość gry w barażu o zaplecze ekstraklasy, siarkowcy tracą sześć punktów. Do lidera, Stalówki osiem.

Pozostałe pary 26. kolejki:

Puszcza Niepołomice - Rozwój Katowice, Znicz Pruszków - Górnik Wałbrzych, Energetyk ROW Rybnik - MKS Kluczbork, Nadwiślan Góra - Kotwica Kołobrzeg, Limanovia Limanowa - Legionovia Legionowo, Błękitni Stargard Szczeciński - Okocimski KS Brzesko.