Dawid Kostecki na dopingu. Unika promotorów

Dawid Kostecki w czasie listopadowej gali Polsat Boxing Night w Krakowie walczył na dopingu. Grozi mu dwuletnia dyskwalifikacja. Od kilku tygodni jego promotorzy nie mają z nim kontaktu.
Gala odbyła się w listopadzie ub.r. W Kraków Arenie Dawid Kostecki walczył z Andrzejem Sołdrą i tę walkę przegrał. Dla "Cygana" udział w tej gali był bardzo ważny, gdyż był to jego powrót na ring po wyjściu z więzienia. Badania antydopingowe wykazały, że w czasie tej walki Kostecki był na dopingu. U pięściarza z Rzeszowa wykryto kilka zakazanych środków, m.in. stanozol i metyloheksanaminę. Normy zostały przekroczone bardzo wyraźnie.

- Dostaliśmy informację o dopingu w ubiegły piątek. Jestem zdruzgotany. Nie wiem, jakie są procedury, bo nigdy nie mieliśmy do czynienia z takim przypadkiem. Jeśli to prawda, to nie ma mowy o dalszej współpracy z Kosteckim - mówi Andrzej Wasilewski, promotor pięściarza.

Kostecki może zdecydować się na badanie próbki B. Jak mówi Krzysztof Kraśnicki, szef Polskiego Wydziału Boksu Zawodowego, ma na to siedem dni od otrzymania pisemnych uzasadnień dotyczących wyników badań. Co zrobi Kostecki, jego promotorzy nie wiedzą, bo od kilku tygodni nie mają z nim żadnego kontaktu.

- 10 kwietnia miała być gala w Rzeszowie. W tej sytuacji to już nieaktualne - stwierdza Wasilewski. Nie ukrywa, że jest bardzo rozczarowany i rozgoryczony postawą Kosteckiego. Wiązał z nim duże nadzieje, mimo kryminalnej przeszłości boksera. - W czasie jego dwukrotnych pobytów w więzieniu płaciliśmy mu pieniądze, bo żal nam było jego żony i dzieci. Przez 4,5 roku płaciliśmy mu spore pieniądze. To była "dyrektorska pensja" - mówi Wasilewski.

Pochodzący z Rzeszowa Dawid Kostecki ma 34 lata. Stoczył 41 walk jako zawodowy bokser. Tylko dwie przegrał.

Był dwukrotnie karany. Zanim został zawodowym bokserem, spędził rok w więzieniu za pobicie. Kilka lat temu trafił do więzienia za założenie i współkierowanie grupą przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu. Wyszedł z więzienia w sierpniu 2014 roku po 2,5-letniej odsiadce.

Za stosowanie dopingu grozi mu dwuletnia dyskwalifikacja.