Sport.pl

Krok ku większej hali Podpromie. Z widownią na 6 tys. osób

Miasto zleci opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego rozbudowy hali na rzeszowskim Podpromiu. - Chcemy, aby widowiska odbywające się w hali mogło oglądać ponad 6 tys. widzów - mówią włodarze miasta.
Program określi sposób rozbudowy hali. Da odpowiedź na kilka bardzo ważnych pytań, m.in. o to, ile pieniędzy może pochłonąć taka inwestycja. Na razie w budżecie Rzeszowa na opracowanie programu zapisane jest 100 tys. zł.

- Na najbliższą sesję rady miasta, która odbędzie się w marcu, skierowany zostanie projekt uchwały dotyczący zwiększenia pieniędzy na opracowanie programu. Chodzi o zapisanie dodatkowych 300 tys. zł - mówi Katarzyna Pawlak z biura prasowego rzeszowskiego urzędu miasta.

Jeśli radni zaakceptują projekt, miasto ogłosi przetarg na wybór firmy, która program opracuje. - Chcemy, aby ten dokument był gotowy do końca tego roku - mówi Pawlak. W przyszłym roku miasto będzie chciało ogłosić kolejny przetarg. Jego zwycięzca wykona dokumentację projektową rozbudowy hali oraz ją rozbuduje.

Obecnie hala na Podpromiu może pomieścić 4,3 tys. widzów. Miasto chciałoby, aby widowiska odbywające się w hali mogło oglądać ponad 6 tys. osób. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu plany były inne - w Rzeszowie miała powstać nowa hala. Okazało się jednak, że istnieje możliwość rozbudowy istniejącej hali.

- Odbyliśmy rozmowy z konstruktorem hali, możliwość rozbudowy potwierdziła także ekspertyza, której opracowanie zleciliśmy - mówią przedstawiciele ratusza.

Więcej o:
Komentarze (1)
Krok ku większej hali Podpromie. Z widownią na 6 tys. osób
Zaloguj się
  • olias

    Oceniono 5 razy 1

    szszszszsz..koda! miałem nadzieję że nowa hala pozwoli ubiegać się o mecze w mistrzostwach których w najbliższych latach w Polsce nie braknie. Ale tu konkurencja jest mocna i wiele miast ma lepsze oferty niż stara szopa po odmalowaniu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX