Zenon Konopka zadebiutował w Polskiej Hokej Lidze. I od razu kara

Były hokeista klubów z NHL Zenon Konopka zadebiutował w piątek w meczu Polskiej Hokej Ligi w barwach Ciarko PBS Bank KH Sanok. Jego zespół wygrał w Oświęcimiu z miejscową Unią 5:3, choć przegrywał już 0:3, a Konopka zaczął tradycyjnie, od kary.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Kanadyjczyk z polskim paszportem do Sanoka dotarł we wtorek. Na lodowisku pojawił się co prawda w koszulce miejscowego klubu, ale tylko pozdrowił kibiców. Przez kolejne dni trenował z zespołem, a w piątek zadebiutował, wyjeżdżając na lód w pierwszej piątce. Był to powrót do gry po 10-miesięcznej przerwie, spowodowanej dyskwalifikacją za doping, a później kontuzją.

Konopka, który w lidze NHL rozegrał 354 mecze, znany jest przede wszystkim z wygrywanych wznowień i ostrej gry. W najlepszej lidze świata spędził na ławce kar aż 1084 minuty. Grę w Polsce także rozpoczął od kary. Już w piątej minucie sędziowie odesłali go z lodu za... nadmierną ostrość w grze.

Sanoczanie spotkanie rozpoczęli zresztą źle. Po 30 minutach przegrywali 3:0. Kolejne jednak należały do nich i ostatecznie mistrzowie Polski zwyciężyli 5:3.

TH Unia Oświęcim3
Ciarko PBS Bank KH Sanok5
Tercje: 1:0, 2:2, 0:3

Bramki: 1:0 - Adamus (8.), 2:0 - Sindelar (30. w przewadze), 3:0 - Wojtarowicz (31.), 3:1 - Vozdecky (31.), 3:2 - Sinagl (33. w osłabieniu), 3:3 - Pietrus (48.), 3:4 - Cichy (51. w przewadze), 3:5 - Cichy (59.).

Unia: Fikrt - Vosatko, Vizvary; Piotrowicz, Tabacek, Wojtarowicz - Ciura, Gabryś; Bepierszcz, Kalinowski, Zdenek - Sindelar, Kasperczyk; Szewczyk, Komorski, Adamus - Piekarski, Fiedor, Paszek.

Ciarko: Pitton - Turon, Williams; Danton, Konopka, Cichy - Zatko, Richter; Vozdecky, Pietrus, Sinagl - Dutka, Klemientjew; Endal, Zapała, Kostecki - Dolny, Wilusz; Biały, Sawicki, Bielec.