Szczęście Natalii Partyki w Europa Top16

W czwartek wieczorem w Baku odbyło się losowanie Europa Top 16, prestiżowego turnieju dla najlepszych zawodników i zawodniczek Europy w 2014 roku. W tym roku po raz pierwszy zawody odbywają się w szerszym gronie, gdyż do tej pory był dostępny wyłącznie dla 12 wybrańców.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLWśród nominowanych tenisistek znalazły się dwie tarnobrzeżanki - Li Qian i rezerwowa Natalia Partyka.

O wielkim szczęściu może mówić ta druga, gdyż w ostatniej chwili znalazła się wśród uczestniczek po tym, jak na obowiązkowym losowaniu grup eliminacyjnych nie stawiła się Ukrainka Margarita Piesocka. Z niepotwierdzonych informacji wiadomo, że nieobecność Piesockiej spowodowana była problemami z samolotem, który z powodu złej pogody nie wyleciał o czasie i w niezawiniony przez siebie sposób Ukrainka straciła szansę na występ w turnieju, dzięki czemu szansę na udział dostała tarnobrzeżanka.

Na pecha w Baku może narzekać Li Qian, która trafiła do grupy B wraz z Węgierką Georginą Potą, Niemką Wu Jiaduo oraz Rumunką Bernadette Szocs. W piątek czekają ją dwa mecze: o godz. 11.30 miejscowego czasu z Potą oraz o 18.15 z Szocs. Z kolei Partyka znalazła się w grupie z czterokrotną triumfatorką Top 12 Holenderką Li Jiao, która jednak od pół roku głównie zajmuje się pracą trenerską, a nie własnymi treningami; a także z Czeszką Ivetą Vacenovską i Niemką Irene Ivancan.

Natalia Partyka niestety w piątek we wczesnych godzinach rannych czasu polskiego rozpoczęła zmagania od porażki 0:3 z Vacenovską, ale o godz. 13.45 zmierzy się jeszcze z Ivancan. Do ćwierćfinału awansują po dwie zawodniczki z każdej grupy. Wszystkie mecze można oglądać za pośrednictwem telewizji internetowej laola1.tv.