Treningi, lekcje, pasja. Uczniowie szkoły sportowej nakręcili film [WIDEO]

W ramach drugiej edycji projektu "Młodzież (dla) Miasta" grupa uczniów V LO i Szkoły Mistrzostwa Sportowego nakręciła film pt. "Zwykły dzień w niezwykłej szkole". Można go będzie oglądać na YouTube.


Kilkunastoosobowa grupa uczniów postanowiła zaangażować się w dodatkową działalność, dzięki której mieli okazję rozwinąć swoje talenty - nie tylko te sportowe. Włączając się w projekt "Młodzież (dla) Miasta", stworzyli autorski film, który został poświęcony ich pasji - sportowi. Przyświecała im idea przygotowania materiału, który zmieniłby postrzeganie sportu przez większość społeczeństwa. Uczniowie chcieli przekazać, że sport to nie tylko treningi i współzawodnictwo, ale że może się on stać sensem życia. - Młodzież z liceum sportowego jest wytrwała, ambitna, współpracująca ze sobą. A to jest młodzież, na którą można liczyć, która dotrzymuje słowa. Zależało im na tym, by odczarować wizerunek szkoły jako tej, w której uczniowie mało się uczą, maturę zdają ledwo co, a sport jest ich całym życiem. Udało im się np. pozyskać sponsorów w dwa tygodnie. To wymagało od nich odwagi, a także tego, by umieć sprzedać swój pomysł, przedstawić go tak, że ktoś zechce to wesprzeć - opowiada o pracy nad projektem Ewelina Jurasz z Estrady Rzeszowskiej. To w ramach działającego tam Rzeszowskiego Inkubatora Kultury odbyła się druga edycja projektu "Młodzież (dla) Miasta". Ma on nauczyć młodych ludzi tworzenia kultury od podstaw.

Uczniowie V LO bardzo sobie chwalą pracę nad filmem. Było to dla nich dodatkowe zadanie, na które musieli znaleźć czas, czasem po lekcjach kosztem czasu wolnego.

- Trzeba było zorganizować nagrania, znaleźć sponsorów - opowiada Damian Dudziak z drugiej klasy V LO o profilu społeczno-pedagogicznym i wylicza zalety z udziału w przedsięwzięciu: - Estrada organizowała kursy z finansów, reklamy, logistyki. Nauczyłem się sporo, jeśli chodzi o pracę w grupie i kierowanie nią. W przyszłości chciałbym mieć dobrą pracę, kierowanie grupą się przyda, np. przy okazji jakiegoś stanowiska managerskiego. Wiedza o finansach i szukaniu sponsorów także jest dość praktyczna, przydaje się np. przy okazji organizowania różnych imprez okolicznościowych.

Uroczysta premiera filmu odbyła się w poniedziałek w kinie Helios przy Powstańców Warszawy. Film będzie udostępniony na kanale YouTube Kuby Kowalskiego i firmy BazaFaza, absolwenta szkoły, który odpowiadał za zdjęcia i montaż, stronie szkoły oraz Estrady Rzeszowskiej.