Historyczny sukces rzeszowianina. Kamil Kościółek z brązowym medalem mistrzostw świata w zapasach

Kamil Kościółek, zapaśnik Stali Rzeszów

Kamil Kościółek, zapaśnik Stali Rzeszów (Sebastian Maczuga)

Kamil Kościółek, zapaśnik Stali Rzeszów, został brązowym medalistą mistrzostw świata juniorów. To pierwszy taki medal od 40 lat w polskich zapasach.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Rzeszowianin Kamil Kościółek, na co dzień zapaśnik Stali Rzeszów, w sierpniu wystąpił w mistrzostwach świata juniorów w Chorwacji.

Jako najmłodszy zawodnik w Zagrzebiu spisał się bardzo dobrze. Kościółek mimo porażki w pierwszej walce z Gruzinem Geno Petrashvilim dobrze spisał się w repasażach i na koniec zajął wysokie, piąte miejsce.

Po blisko pięciu miesiącach rzeszowski klub otrzymał informację, że wspomniany Petrashvili został zdyskwalifikowany za doping. A to oznacza, że rzeszowianin awansował na pozycję medalową. Tym samym Kościółek, aktualny mistrz Polski juniorów, po 40 latach wywalczył dla Polski drugi medal mistrzostw świata juniorów. Wcześniej, w 1975 roku, zrobił to Tomasz Busse z Łodzi.

• prokuratura Nie ma kary za "Je...ć Żydów" po derbach Rzeszowa. "Nie wykryto sprawcy"