Historyczny sukces rzeszowianina. Kamil Kościółek z brązowym medalem mistrzostw świata w zapasach

Kamil Kościółek, zapaśnik Stali Rzeszów, został brązowym medalistą mistrzostw świata juniorów. To pierwszy taki medal od 40 lat w polskich zapasach.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Rzeszowianin Kamil Kościółek, na co dzień zapaśnik Stali Rzeszów, w sierpniu wystąpił w mistrzostwach świata juniorów w Chorwacji.

Jako najmłodszy zawodnik w Zagrzebiu spisał się bardzo dobrze. Kościółek mimo porażki w pierwszej walce z Gruzinem Geno Petrashvilim dobrze spisał się w repasażach i na koniec zajął wysokie, piąte miejsce.

Po blisko pięciu miesiącach rzeszowski klub otrzymał informację, że wspomniany Petrashvili został zdyskwalifikowany za doping. A to oznacza, że rzeszowianin awansował na pozycję medalową. Tym samym Kościółek, aktualny mistrz Polski juniorów, po 40 latach wywalczył dla Polski drugi medal mistrzostw świata juniorów. Wcześniej, w 1975 roku, zrobił to Tomasz Busse z Łodzi.