Zmiany kadrowe w Siarce Tarnobrzeg. Kilku piłkarzy odejdzie

Nawet dziesięciu piłkarzy może w okresie zimowym pożegnać się z drużyną Siarki Tarnobrzeg. Niewykluczone też, że zespół wiosną będzie bronił się przed spadkiem z II ligi.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLWciąż nie wiadomo jak potoczą się losy drugoligowej drużyny Siarki Tarnobrzeg. Przyszłość klubu stanęła pod dużym znakiem zapytania po listopadowych wyborach samorządowych. W Tarnobrzegu zmienił się prezydent. Norberta Mastalerza, który za swojej kadencji robił wszystko, by wprowadzić siarkowców do I ligi, zastąpił Grzegorz Kiełb. Nowy włodarz miasta aż takim fanem piłki nożnej i sportu jak jego poprzednik nie jest. Pojawiły się sygnały, że miasto pod rządami Kiełba ograniczy wsparcie finansowe dla klubu piłkarskiego. A to by oznaczało, że zamiast walki o awans, Siarka walczyć będzie, ale o utrzymanie ligowego bytu.

Jak na razie bliżej jest realizacji tego drugiego scenariusza. Zapadły pierwsze ustalenia odnośnie zmian kadrowych. Na listę transferową trafiło siedmiu zawodników. To bramkarz Oskar Pogorzelec, obrońca Mirosław Baran, pomocnicy: Marcin Figiel i Tamaz Czargeiszwili, a także napastnicy: Michał Paluch, Maciej Termanowski i Tomasz Ciećko. Niewykluczone, że do tego grona dołączy jeszcze trzech piłkarzy.

Przypomnijmy, że zespół Siarki jesienią zajął 8. miejsce w ligowej tabeli. Wywalczył 30. punktów w 19. spotkaniach. Do prowadzącego Energetyka ROW Rybnik traci siedem oczek.