Finał Ligi Światowej w Rzeszowie? "Żadnej propozycji nie było, ale..."

Wszystko wskazuje na to, że Polska w przyszłym roku może zorganizować finałowy turniej Ligi Światowej. Podobno jednym z miast, starających się o organizację turnieju jest Rzeszów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLTak mówił dla Przeglądu Sportowego Andrzej Lemek, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej. - Prowadzimy rozmowy z ośmioma miastami - sześcioma gospodarzami mundialu oraz Częstochową i Rzeszowem. Decyzje podejmiemy niebawem - zapewniał. Tyle tylko, że na razie Polska jest opcją rezerwową. Finał ma się odbyć w Brazylii, ale ta rozważa zrezygnowanie z jego organizacji, po tym jak FIVB nałożyła kary na trenera Bernardo Rezende i siatkarzy za zachowania podczas mistrzostw świata. Do tego brazylijska federacja ma też swoje problemy z aferą korupcyjną.

Jeśli Brazylijczycy nie będą organizować finałów, o te postara się Polska. Ale czy Rzeszów faktycznie może liczyć na taki turniej? Hale, w których odbywały się mistrzostwa są większe od Podpromia (4,3 tys. widzów), ciężko więc spodziewać się, by najlepsi siatkarze zawitali akurat tu. Do tego nikt na razie nie potwierdza rozmów o takiej imprezie. - Żadnej oficjalnej propozycji organizacji takiego turnieju nie dostaliśmy - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. - Niemniej jednak, gdyby taka się pojawiła, z chęcią zasiądziemy do rozmów. Taka impreza byłaby znakomitą promocją miasta - dodaje.