Sport.pl

11.11 Bieg Niepodległości. Trwają zapisy. Można wygrać 2 tys. zł

Już 950 osób zgłosiło się do II Biegu Niepodległości w Rzeszowie. Na zwycięzcę czeka 2 tys. zł. Wiadomo, że we wtorkowym Biegu wezmą udział także zagraniczni zawodnicy.
Bieg Niepodległości liczy 10 km. - Czas zwycięski to ok. 30 minut - mówi Piotr Kowal, mistrz Polski juniorów w biegu na 800 metrów, trener, a także ambasador Biegu.

W "Rzeszowskiej Dysze" może wziąć udział maksymalnie 1000 zawodników. Już zapisało się ponad 950. Na starcie zobaczymy m.in. Agnieszkę Mierzejewską, lekkoatletkę specjalizującą się w biegach długodystansowych, a także zagranicznych sportowców z Kenii, Ukrainy i Białorusi.

Zapisy do biegu nadal trwają. W chwili obecnej odbywają się wyłącznie przez stronę runrzeszow.pl. Biuro zawodów będzie funkcjonować w Plazie 10.11 w godz. 15-18 oraz 11.11 od godz. 8. W chwili obecnej zapisy odbywają się wyłącznie przez runrzeszow.pl. Wpisowe wynosi 75 zł. - "Rzeszowska Dycha" cieszy się dużym zainteresowaniem. Gdybyśmy zwiększyli liczbę miejsc, to uczestników byłoby o wiele więcej - mówi Marcin Stopa, sekretarz miasta Rzeszowa.

Zawodnicy wystartują z parkingu "Plazy" o godz. 12. Potem przebiegną alejami Rejtana i Kopisto, przez most Zamkowy i ulicami Kilara, Szopena, Targową, aleje Piłsudskiego i Cieplińskiego, dalej ul. Jagiellońską, Moniuszki, Jana III Sobieskiego, Kościuszki, 3 Maja, al. Lubomirskich.

Zawodnicy wrócą na ulicę Kilara, most Zamkowy, aleje Kopisto i Rejtana. Bieg zakończy się na parkingu "Plazy". Podczas "Rzeszowskiej Dychy" ulice Szopena i Targowa będą zamknięte dla samochodów od godz. 11 do 13.30.

Oświadczenie lekarskie o stanie zdrowia nie jest wymagane. - Nie zwalnia to jednak z myślenia. Jak ktoś wstał wczoraj sprzed telewizora i postanowił przebiec 10 km w 45 minut, a nie trenował, to jest oczywiste, że nie da rady - mówi Stopa.

Na starcie trasy będzie uruchomiony punkt medyczny. Za ostatnim zawodnikiem będzie jechała karetka, a na trasie będą ratownicy medyczni. - Ostatni maraton obsługiwało 18 ratowników i 4 karetki - wspomina sekretarz.

Za I miejsce w kategorii open jest przewidziana nagroda - 2 tys. zł. Są też inne wyróżnienia w kategoriach wiekowych, najlepszy student, rzeszowianin oraz rzeszowianka. Każdy z uczestników biegu otrzyma medal pamiątkowy, koszulkę i jednodniową wejściówkę do klubu fitness CityFit, który jest sponsorem zawodów.