Dawid "Cygan" Kostecki wyszedł na wolność

Dawid "Cygan" Kostecki w środę ok. godz. 9 opuścił więzienie w Bieszczadach. Pięściarz po 2,5 roku wyszedł na wolność, po tym, jak sąd skazał go za udział we współkierowaniu grupą przestępczą, która zarabiała na prowadzeniu trzech agencji towarzyskich.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL- Dzisiaj Dawid Kostecki zakończył odbywanie kary. Złożył oświadczenie, że nie życzy sobie udzielania informacji na temat pobytu w zakładzie karnym - powiedział "Wyborczej" Jarosław Wójtowicz z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennego w Rzeszowie.

Kostecki ostatnie dni za kratkami spędził w więzieniu w Łupkowie w Bieszczadach, które opuścił w środę ok. godz. 9. Wcześniej pięściarz w zakładzie karnym w rzeszowskim Załężu odsiadywał 2,5-letni wyrok, jaki sąd wymierzył mu za udział w kierowaniu grupą przestępczą trudniącą się prowadzeniem w latach 2003-2007 agencji towarzyskich. Dwóch w Rzeszowie (Velvet i Venus) oraz w Lutoryżu (Przystanek Alaska).

Przypomnijmy, że Kostecki zatrzymany został 19 czerwca 2012 roku w Warszawie pod biurowcem Polsatu. 30 czerwca miał stoczyć w Łodzi walkę z legendą boksu Royem Jonsesem Jr. Do pojedynku nie doszło, bo Sąd Okręgowy w Rzeszowie nakazał policji bezzwłoczne doprowadzenie pięściarza do zakładu karnego.