Stal Mielec ma nowego napastnika. Piłkarze przedłużają kontrakty

28-letni Rafał Jankowski przez najbliższe dwa sezony ma strzelać gole dla drugoligowej Stali Mielec. Napastnik wcześniej był zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLRafał Jankowski jest wychowankiem Kujawiaka Kowal. Grał też w Zawiszy Bydgoszcz, Elanie Toruń i MKS Kutno. Ostatnie trzy sezony spędził w Zagłębiu Sosnowiec. Z tą drużyną już w 1. kolejce nowych rozgrywek zmierzy się Stal Mielec, z którą Jankowski w tym tygodniu podpisał dwuletni kontrakt.

28-letni napastnik to drugi piłkarz pozyskany w przerwie letniej przez zespół Rafała Wójcika. Wcześniej do Stali wrócił Patryk Szewc. Pomocnik jednak ma być na rundę jesienną wypożyczony. Podobnie jak Piotr Gawęcki, Michał Pruchnik i Patryk Słotwiński. Jesienią w mieleckiej drużynie nie zagrają również bramkarz Tomasz Libera, Szymon Kardyś oraz Damian Buczyński (kontuzja) - podała oficjalna strona klubu.

Kontrakty natomiast przedłużyli: Wojciech Daniel, Sebastian Głaz, Maciej Domański, Kamil Kościelny, Jakub Żubrowski, Kamil Radulj, Wojciech Mącior i Mateusz Podstolak. Blisko pozostania w Stali na kolejny sezon są też Damian Skiba i Krystian Getinger.

W sobotę mielczanie w ramach rundy przedwstępnej Pucharu Polski zmierzą się na wyjeździe ze Spartą Jazgarzem. Mecz rozpocznie się o godz. 17.