Dwaj piłkarze testowani w Siarce. Pomocnik i obrońca

25-letni pomocnik Ruchu Chorzów Robert Chwastek i 22-letni obrońca Jagiellonii Białystok Tomasz Porębski będą testowani przez drugoligową Siarką Tarnobrzeg.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLSiarkowcy, którzy przegrali w minionym sezonie walkę o I ligę, rozpoczynają wyścig zbrojeń. Jeszcze przed pierwszym, poniedziałkowym treningiem tarnobrzeski klub podpisał umowę z pomocnikiem Kolejarza Stróże Marcinem Stefanikiem, a w najbliższych dniach będzie testował dwóch kolejnych graczy.

Trener Siarki Tomasz Tułacz, która przygotowania do sezonu rozpoczęła właśnie w poniedziałek, będzie przyglądał się pomocnikowi Robertowi Chwastkowki. Ten ostatni sezon spędził w rezerwach Ruchu Chorzów, a wcześniej grał m.in. w Wiśle Płock i Dolcanie Ząbki. Z Ruchem grał w III lidze.

Testowany ma być także obrońca Jagiellonii Białystok Tomasz Porębski, który wiosną grał na wypożyczeniu w Wigrach Suwałki, z którymi Siarka przegrała rywalizację o I ligę. - Na koniec rozgrywek powiedziano mi w Wigrach, że nadal będę u nich - mówi Porębski cytowany przez bialystok.sport.pl. - Ale po czasie coś się odmieniło. Dowiedziałem się, że szukają bardziej doświadczonego obrońcy, i temat upadł. Natomiast z Jagiellonii zadzwonił prezes Kulesza i poinformował mnie, że mam szukać sobie klubu. Tak więc szukam miejsca, gdzie mnie po prostu chcą. Były jakieś inne propozycje, ale Siarka okazała się najkonkretniejsza. W środę i w weekend mam zagrać w sparingu i wtedy najprawdopodobniej będziemy rozmawiali o kontrakcie - dodaje.

Porębski ma na swoim koncie 20 występów w ekstraklasie w barwach Jagiellonii. Swoje umiejętności, podobnie jak Chwastek, zaprezentuje m.in. w środowym sparingu z Puszczą Niepołomice.

Siarkowców oprócz serii sparingów czeka też zgrupowanie w Dębicy w dniach 12-19 lipca.