Rekord Guinnessa ustanowiony. Tłum odbijał piłkę w Rzeszowie

372 osoby odbijały jednocześnie piłkę do siatkówki w niedzielne popołudnie w Rzeszowie. W ten sposób ustanowiły rekord Guinnessa.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLTo nie było bicie rekordu, a jego ustanowienie. Organizatorzy bowiem jako pierwsi zgłosili taką próbę. I niedługo zapewne zostaną wpisani do księgi, chwilę po tym, jak prześlą do Londynu wszystkie zgłoszenia uczestników. A było ich niemało, bo 372 osoby, które na placu eventowym w Millenium Hall w niedzielne popołudnie jednocześnie odbijały piłkę do siatkówki.

Wszyscy byli ubrani na niebiesko, w pamiątkowe koszulki, które otrzymali od organizatorów. Wśród nich były gwiazdy siatkówki: dwaj Kubańczycy Wilfredo Leon (Zenit Kazań) i Yoandry Diaz, a także były reprezentant Polski i były siatkarz Asseco Resovii Zbigniew Bartman.

Ustanowienie rekordu odbyło się podczas wielkiego finału siatkarskiego Pucharu Rodzinnego. W finale w kategorii seniorów ProSport Czudec pokonało 2:0 Rodzinkę RTS ze Stalowej Woli, a w kategorii młodzieżowej Seven Days Stalowa Wola ograło GIM 8 Rzeszów także 2:0.

Organizatorami imprezy były Podkarpacki Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej oraz Fundacja "Bliźniemu Swemu".