Rozgrywająca Karpat Krosno zagra w Orlen Lidze. W Nafcie Piła

Katarzyna Nadziałek, która w zakończonym niedawno sezonie walczyła z Karpatami Krosno o awans do Orlen Ligi, przenosi się do dziewiątego zespołu ekstraklasy - PGNiG Nafty Piła.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLKatarzyna Nadziałek uwagę trenerów z Piły zwróciła podczas barażowych spotkań o Orlen Ligę. Wówczas po przegranym finale I ligi z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Karpaty zmierzyły się z dziewiątą drużyną ekstraklasy - PGNiG Naftą. W starciu z wyżej notowanymi rywalkami zbyt wielkich szans nie miały. W rywalizacji do czterech zwycięstw nie wygrały meczu. Mimo to po zakończonym sezonie klub z Piły zdecydował się zakontraktować 26-letnią rozgrywającą "karpatek". Nadziałek jest pierwszą nową zawodniczką Nafty.Rozgrywająca to wychowanka UKS-u Jedynki Ostrowiec Świętokrzyski. Grała też w AZS-ie Politechnice Radomskiej oraz wspomnianych Karpatach.

Przypomnijmy, że zespół z Krosna ma za sobą dobry sezon. Beniaminek I ligi dotarł do wspomnianego finału rozgrywek. Walczył też w barażach o Orlen Ligę. "Kapratki" musiały jednak uznać wyższość KSZO, a w barażach kolejno PGNiG Nafty Piła, Pałacu Bydgoszcz i Developresu Rzeszów.