AKS Rzeszów z brązowym medalem mistrzostw Polski kadetów

Druga drużyna rzeszowskiego AKS-u pokonała w niedzielę AZS UWM Olsztyn 3:0 i zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Polski kadetów. Natomiast pierwszy zespół z Rzeszowa przegrał po tie-breaku mecz o piąte miejsce z MOS Wola Warszawa.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLSpotkanie o brązowy medal od początku do końca toczyło się pod dyktando podopiecznych trenera Jerzego Wietechy. Rzeszowianie nie popełnili tego samego błędu, co w półfinale z Chemikiem Bydgoszcz, gdzie po dwóch pierwszych wygranych partiach zatrzymali się i polegli w trzech kolejnych. Tym razem AKS Rzeszów ani na chwilę nie pozwolił olsztynianom uwierzyć, że to oni mogą wyjechać z Nowego Tomyśla z brązowymi krążkami na szyi.

W sumie w tegorocznej rywalizacji na szczeblu centralnym podopieczni trenera Wietechy, uwzględniając turnieje ćwierć- i półfinałowe, przegrali tylko dwa z jedenastu spotkań. Oba przegrane pojedynki kończyły się w tie-breaku.

Swój ostatni mecz na tegorocznych mistrzostwach kadetów przegrali podopieczni trenera Artura Łozy. Po porażce z zespołem MOS Wola Warszawa 2:3 pierwszy zespół AKS-u Rzeszów zakończył rywalizację na szóstym miejscu. Młodsza grupa z Podkarpacia podczas tegorocznych finałów zdołała wygrać tylko jedno z pięciu spotkań, ale dwukrotnie kończyła swoje pojedynki po pięciosetowych bataliach.AKS RZESZÓW II3
AZS UWM OLSZTYN0
Sety: 25:17, 25:18, 25:19AKS RZESZÓW I2
MOS WOLA WARSZAWA3
Sety: 25:16, 14:25, 25:23, 23:25, 11:15