Fatalna seria Stali Mielec trwa. Porażka z Concordią

W zaległym meczu 26. kolejki II ligi grupy wschodniej Stal Mielec nieoczekiwanie przegrała z Concordią Elbląg 0:1. Mielczanie gola, który pozbawił ich przynajmniej punkty stracili w 89. minucie spotkania.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Stalowcy meczem z Concordią Elbląg mieli zmazać plamę za dwie ostatnie porażki, w których nie zdołali strzelić nawet bramki. Najpierw przegrali w Siedlcach z Pogonią 0:4, a następnie musieli w derbach Podkarpacia uznać wyższość rzeszowskiej Stali (0:2). Po tej porażce podopieczni Włodzimierza Gąsiora spadli na 12. miejsce w tabeli mając trzy punkty straty do bezpiecznej, ósmej pozycji.

W środę beniaminek z Mielca po raz kolejny nie zachwycił. Wprawdzie był zespołem lepszym od "międzynarodowej" Concordii, ale dominacja nie przełożyła się na końcowy wynik. A ten mógł być korzystny, gdyby nie problemy ze skutecznością gospodarzy i dobra postawa w bramce gości Przemysława Matłoki.

Pierwszą groźną akcję Stal stworzyła sobie w 12. minucie. Wówczas na bramkę Concordii uderzał Mateusz Podstolak, ale nieznacznie się pomylił. Była to jedyna warta odnotowania okazja miejscowych w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Więcej szans na gola zespół Gąsiora miał po przerwie. Blisko wpisania się na listę strzelców był Michał Pruchnik. Wówczas wykazał się bramkarz przyjezdnych, który wybronił znakomicie strzał napastnika miejscowych z trzech metrów. Matłoka świetnie zachował się również w końcówce spotkania, kiedy nie dał się pokonać Kamilowi Raduljowi. Wcześniej minimalnie obok słupka chybił z kolei Piotr Gawęcki.

Niewykorzystane okazje zemściły się na Stali tuż przed końcem. W 89. minucie po szybkiej kontrze strzał z 16. metrów oddał Alfredo Zapata i Wojciech Daniel musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym samym beniaminek z Podkarpacia poniósł szóstą tej wiosny porażkę. W dodatku przegrał trzeci z rzędu mecz, w którym nie zdobył bramki.