Juniorzy z Rzeszowa mistrzami Polski!

Pięć zwycięstw i zaledwie dwa stracone sety. Juniorzy AKS-u V LO Rzeszów przeszli niczym burza przez finałowy turniej mistrzostw Polski, który odbył się w Bydgoszczy. W finale rozbili Volley Rybnik 3:0. Brązowe medale zdobyła Skra Bełchatów.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

- Na pewno marzy się nam złoty medal. By go zdobyć, musimy walczyć i pokazać się z jak najlepszej strony. Decydujące będą przygotowanie mentalne, dobre zniesienie trudów turnieju i odrobina szczęścia, które zawsze w sporcie jest potrzebne. Jak te czynniki się zgrają, to jesteśmy w stanie zdobyć złoto - mówił przed turniejem trener rzeszowian Jacek Podpora. Jego podopieczni byli uważani za faworyta turnieju i z tej funkcji wywiązali się znakomicie.

Już w rozgrywkach grupowych nie pozostawili złudzeń rywalom. Pewnie po 3:0 pokonali AZS UWM Olsztyn i Jastrzębski Węgiel. Jedynego seta stracili w starciu z Volleyem Rybnik, ale oba te zespoły wyszły do dalszych gier. W półfinale czekała na nich Skra Bełchatów, z którą rzeszowianie przegrali w turnieju półfinałowym w Bełchatowie. Tym razem nie było jednak wątpliwości, kto był lepszy.

Skra zdołała wygrać jednego seta, drugiego 25:23 (pierwszy padł łupem AKS-u 25:23), ale w kolejnych została rozbita dwukrotnie do 17. Rzeszowianie mieli więc pewne srebrne medale, takie, które zdobyli przed rokiem w Leżajsku. Apetyty mieli jednak większe.

W finale znów zmierzyli się z Volleyem Rybnik, ale tym razem nawet na chwilę nie pozwolili rywalowi mieć nadziei na sukces. Rybniczanie co prawda nieźle zaczynali pierwsze dwa sety, ale w końcówce przyspieszali gracze z Rzeszowa i wygrywali odpowiednio do 18, 21 i 14, a po ostatniej piłce oszaleli z radości.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju dostał Dominik Depowski. Dwaj jego koledzy z AKS-u, Mateusz Masłowski i Marcin Komenda zostali odpowiednio najlepszym broniącym zawodnikiem turnieju i najlepszym rozgrywającym.