Złoto Pauliny Buziak na MP. Srebrna Urbanik, brązowy Augustyn

Trzy złote medale zdobyli podkarpaccy lekkoatleci na halowych mistrzostwach Polski seniorów, które odbyły się w Sopocie. Najcenniejszy medal, złoty, wywalczyła mielczanka Paulina Buziak.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLZawodniczka Sokoła Mielec okazała się najszybsza w chodzie sportowym na 3 km. Zdystansowała dwie inne zawodniczki pochodzące z naszego regionu, Katarzynę Burghardt (panieńskie nazwisko Kwoka) i Katarzynę Golbę, które reprezentują jednak już odpowiednio ZTE Radom i AZS Katowice. - Cieszę się bardzo, że mogłam wystartować w tak pięknej hali przed taką publicznością, tym bardziej że do swojej kolekcji medalowej dokładam kolejny złoty krążek - mówi Buziak. - Po cichu liczyłam na złoto, ale wiadomo, to jest sport i do samego końca nie ma się żadnej pewności - dodała mielczanka, która prowadziła od początku do końca.

Teraz mielczanka wyjeżdża na kolejne zgrupowanie, gdzie będzie się szykować do startu na dystansie 20 km, mającym dać jej kwalifikacje do tegorocznych mistrzostw Europy oraz Pucharu Świata.

W Sopocie oprócz Buziak medale zdobyła też dwójka innych podkarpackich lekkoatletów. Drugie miejsce w biegu na 1500 metrów wywalczyła Danuta Urbanik z Victorii Stalowa Wola, a trzecie chodziarz Rafał Augustyn z Sokoła Mielec.Więcej o: