Sparingowa porażka Stalówki z pierwszoligowcem

W rozegranym środę sparingu zespół drugoligowej Stali Stalowa Wola przegrał w Dębicy z Puszczą Niepołomice 2:5.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLBramki dla Stali Stalowa Wola w środowym meczu kontrolnym z pierwszoligową Puszczą Niepołomice zdobyli Marcin Tur i Michał Kachniarz. Po raz kolejny trener hutników nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Dawida Komady, Mateusza Kantora oraz Łukasza Wisłockiego.

W najbliższy piątek Stalówkę czeka gra wewnętrzna na sztucznym boisku w Woli Chorzelowskiej. W niedzielę natomiast w Stalowej Woli w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z udziałem Stali odbędzie się siatkarski turniej charytatywny. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną m.in. walczącego z nowotworem byłego napastnika stalowowlskiego zespołu Marka Jakubczaka.Stal Stalowa Wola2
Puszcza Niepołomice5
Bramki: M. Tur (56.), Kachniarz (85.) - Biel (9.), Kałat (47., 60.) Cholewiak (62.), Janik (65.)

Stal: Wietecha - Kloc, Czarny, Bogacz, Sikorski, Reiman, Argasiński, Mikołajczak, Łanucha, Sacha, Płonka.

Po przerwie: Wołoszyn - Bartkiewicz, Czarny, Żmuda, Mistrzyk, Juda, Kachniarz, Argasiński, P. Tur, M. Tur, Fabianowski.

Przegrała też Stal Mielec

W takim samym stosunku przegrał również inny drugoligowiec z Podkarpacia. Stal Mielec w środę uległa Kolejarzowi Stróże 2:5. W drużynie Włodzimierza Gąsiora wystąpił 18-letni Kamil Wietecha z drużyny juniorów.

Kolejny sparing piłkarze Stali zagrają w sobotę. Rywalem będzie drugi zespół Korony Kielce.

Stal Mielec2
Kolejarz Stróże5
Stal Mielec: Daniel (46. Wyparło) - Kardyś (46. Wietecha), Duda (46. Rogala), Załucki (46. Kościelny), Getinger (46. Podstolak) - Słotwiński (46. Bożek), Głaz (46. Żarów), Płatek (46. Skiba), Radulj (46. Mącior), Domański (46. Buczyński) - Łętocha (46. Jaworski).