Koniec kariery sędziowskiej arbitrów z Podkarpacia

Dwóch sędziów piłki siatkowej z Podkarpacia od stycznia przestanie prowadzić mecze na szczeblu centralnym. Powodem jest wiek, którego osiągnięcie według przepisów Polskiego Związku Piłki Siatkowej zmusza do zakończenia kariery.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLMowa o Robercie Dworaku z Rzeszowa i Marku Litwińskim z Jarosławia. Obaj mecze na szczeblu centralnym (od drugiej ligi wzwyż) prowadzili od 1989 roku, gdy ukończyli kurs w Szczecinie. W 2013 roku obaj też skończyli 55 lat i musieli pożegnać się z sędziowaniem na najwyższym szczeblu.

Robert Dworak pożegnał się z gwizdkiem 23 grudnia podczas meczu PlusLigi w Kielcach pomiędzy Effectorem i BBTS-em Bielsko-Biała. Wraz z nim karierę kończył wtedy też Jacek Hojka z Wrocławia.

Dworak, zanim zaczął sędziować, grał m.in. w Starcie Jarosław czy w Resovii. Jest członkiem zarządu PZPS, a także wiceprezesem Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej oraz przewodniczącym Wydziału Sędziowskiego PWZPS. Karierę sędziowską zakończył jako sędzia klasy państwowej, z najwyższymi uprawnieniami w kraju. Od 2003 roku sędziował mecze męskiej PlusLigi.

Z kolei dwa dni wcześniej w Ostrowcu Św. ostatni gwizdek na szczeblu centralnym wykonał Marek Litwiński, członek Wydziału Sędziowskiego PWZPS. Litwiński swoją karierę sędziowską zakończył również jako sędzia klasy państwowej, z uprawnieniami I ligi, które uzyskał w 1994 roku.

Obaj panowie jeszcze przez 10 lat (do 65. roku życia) będą mogli prowadzić mecze na szczeblu wojewódzkim. Będą też oceniać i szkolić młodszych sędziów.