Kolejni żużlowcy odchodzą z PGE Marmy

Dennis Andersson i Łukasz Kret to kolejni żużlowcy, którzy żegnają się z drużyną PGE Marmy Rzeszów. Rzeszowski zespół w minionym sezonie zajął ósme miejsce w Enea Ekstralidze i spadł do I ligi.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLSzwed Dennis Andersson w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw jednego z rywali rzeszowskiej drużyny w I lidze, Polonii Bydgoszcz. Z kolei Łukasz Kret, który zakończył wiek juniora, w 2014 roku będzie ścigał się w barwach II-ligowego KSM Krosno. Obaj nie byli brani pod uwagę przy budowaniu składu PGE Marmy Rzeszów na kolejny sezon.

Przypomnijmy, że wcześniej z klubem z Rzeszowa pożegnali się Duńczyk Nicki Pedersen (Unia Leszno), Jurica Pavlic (Betard Sparta Wrocław), Dawid Lampart (Lubelski Węgiel KMŻ Lublin). Blisko rozstania z Rzeszowem jest także Rafał Okoniewski, który ma ofertę z I-ligowego GKM Grudziądz, jednak w jego przypadku na przeszkodzie stoi dwuletni kontrakt z PGE Marmą podpisany w 2013 roku. Wciąż nie wyjaśniła się sprawa przynależności klubowej Łukasza Sówki oraz Grzegorza Walaska, choć nieoficjalnie mówi się, że ten pierwszy doszedł do porozumienia z rzeszowskim klubem, a być może to samo uczyni też Walasek.

Z nowych zawodników w Rzeszowie, według naszych informacji, ujrzymy Macieja Kuciapę, Pawła Miesiąca oraz Duńczyków Nicolaia Klindta i Kenni Larsena. Blisko PGE Marmy jest także Anglik Scott Nicholls, a trenerem będzie Janusz Ślączka. Pełny skład według zapowiedzi Marty Półtorak, prezes Speedway Stali Rzeszów SA, poznamy 15 grudnia, czyli w ostatnim dniu okienka transferowego.