Debiut Developresu w I lidze. Cel: pierwsza szóstka

Pierwszoligowe siatkarki Developresu Rzeszów w sobotę we własnej hali zadebiutują w I lidze. Rywalem będzie zespół Budowlanych Toruń. Dziś natomiast inny beniaminek z Podkarpacia - Karpaty Krosno - zagra z Silesią Volley Mysłowice.

Wszystko o siatkówce w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowianki mają już za sobą pierwszy mecz o stawkę w tym sezonie. We środę w III rundzie Pucharu Polski pokonały drużynę Ekstrimu Gorlice 3:1. - Dziewczyny znakomicie zagrały w pierwszym secie. Można powiedzieć, że wręcz po profesorsku. Potem nastąpiło rozluźnienie. Siatkarki z Gorlic poczuły krew i przegraliśmy seta. W kolejnych partiach dziewczyny pokazały już charakter - mówi wiceprezes Developresu Wiesław Kozieł.

Teraz beniaminka z Rzeszowa czeka debiut w I lidze. Po rewelacyjnym ubiegłym sezonie cele na nadchodzące rozgrywki są wysokie, ale w pełni realne. - Chcemy grać jak najlepiej. Nie stawiamy sobie za cel tego, by nie spaść, bo to nie byłby żaden cel - podkreśla przed meczem z Budowlanymi Toruń wiceprezes Kozieł. - Nie chcielibyśmy być na pewno niżej niż pierwsza szóstka. Jeśli uda się ugrać coś wyżej, to tyle więcej będzie radości. Najważniejsze jest, by od soboty zacząć wygrywać - dodaje.

Developres zmagania ligowe zaczyna z wysoko stawianymi rywalami. - Mamy trudny kalendarz. Już w pierwszych trzech meczach gramy z kandydatami do awansu. Z Budowlanymi Toruń, Murowaną Goślina, która powalczy o pierwszą czwórkę, i z bardzo mocno wzmocnionym Zawiszą Sulechów. Z tych spotkań możemy przywieźć punkty, ale też możemy niczego nie zdobyć. Należy podkreślić, że jesteśmy beniaminkiem. Nie wiadomo, jak stres z tym związany odbije się na całej drużynie i na poszczególnych zawodniczkach - tłumaczy wiceprezes rzeszowskiego zespołu, który po awansie do pierwszej ligi zatrudnił nowego trenera Marcina Wojtowicza. Pomagał mu będzie Stanisław Pieczonka. Do Developresu trafiły również cztery siatkarki z AGH Galeco Wisły Kraków: Adrianna Szady, Dominika Nowakowska, Ewa Śliwińska, Magda Jagodzińska. W kadrze znalazły się też Gabriela Mazur, Aleksandra Kazała, Elżbieta Wojtunik i Paulina Filipowicz (wszystkie MKS V LO San-Pajda Łańcut) oraz Małgorzata Barszcz SMS-u PZPS Sosnowiec.

Historyczny start w I lidze zanotują również zawodniczki z Krosna. W piątek u siebie podejmować będą piątą drużynę ubiegłego sezonu Silesię Volley Mysłowice.

Drużyna z Krosna szanse na występy na zapleczu OrlenLigi dostała dopiero po tym, jak rezygnację z gry w I lidze wyraziło kilka innych zespołów. Mimo dosyć później decyzji Polskiego Związku Piłki Siatkowej Karpatom udało się wzmocnić kilkoma siatkarkami, które mają za sobą pierwszoligowe epizody. Do krośnieńskiego zespołu dołączyły Elżbieta Szymańska (MKS V LO), Ewelina Mikołajewska (Budowlani Łódź), Aneta Duda (Piast Szczecin), Paulina Czekajska (Szóstka Biłgoraj), Paula Słonecka (Budowlani Toruń) i Izabela Bałucka (MOS Wieliczka).

Początek obu spotkań o godz. 18.

Pary 1. kolejki spotkań:

Developres Rzeszów - Budowlani Toruń, Karpaty MOSiR Krosno - Silesia Volley Mysłowice, SMS Sosnowiec - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Sparta Warszawa - Wisła Kraków, Zawisza Sulechów - Murowana Goślina.