Młodzieżowa reprezentacja Polski rozgromiła w Rzeszowie Rumunię

Reprezentacja Polski do lat 18 pokonała we czwartek na Stadionie Miejskim w Rzeszowie reprezentację Rumunii 6:0. Było to drugie z rzędu towarzyskie zwycięstwo biało-czerwonych nad młodymi Rumunami.

Więcej o piłce nożnej na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Dwa dni wcześniej w Mielcu Polacy formą nie zachwycali. Mimo wszystko podopiecznym trenera Marcina Sasala udało się strzelić jedną bramkę więcej i wygrać ze swoimi rówieśnikami 2:1. Rumuni w Rzeszowie mieli szansę na rewanż, jednak to gospodarze od początku kontrolowali przebieg spotkania.

Polacy rozpoczęli koncert strzelecki już w 15. minucie. Michał Gałecki podał do wychodzącego sam na sam Roberta Bartczaka, który nie dał żadnych szans bramkarzowi Rumunii. Dwie minuty później prowadzenie biało-czerwonych podwyższył Krzysztof Możdżonek. Do końca pierwszej części spotkania więcej bramek nie padło, choć podopieczni trenera Sasala bez większych problemów mijali linię obrony Rumunów. W ich akcjach brakowało jednak skuteczności.

Początek drugiej części spotkania nie wróżył pogromu. Polacy byli w natarciu, ale piłka nie mogła znaleźć drogi do siatki. W bramkę Rumunów nie mógł się wstrzelić wprowadzony na początku drugiej połowy Grzegorz Tomasiewicz. Młody reprezentant kraju zmarnował dwie bardzo dobre okazje. W 71. minucie podał jednak w tempo do Karola Angielskiego, który pięknym strzałem pokonał Relu Stoiana. Tuż po wznowieniu gry do bramki wreszcie trafił Tomasiewicz.

Na dziesięć minut przed końcem meczu Rumuni niemal całą jedenastką bronili się na własnej połowie. Mimo wszystko Polacy zdołali jeszcze zdobyć bramkę po stałym fragmencie gry. Dodatkowo goście musieli radzić sobie w "dziesiątkę", gdyż drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Andrei Radu. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Filip Kowalczyk uderzył w poprzeczkę, a w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustawił strzałem głową Angielski.

Polska6 (2)
Rumunia0
Bramki: Bartczak (15.), Możdżonek (17.), Angielski (71., 90+3.), Tomasiewicz (73.), Sochań (79.)

Polska: Stryjek - Bielawski Ż, Szarek (46. Hallman), Bochniewicz, Garbacik (46. Sochań), Gałecki (82. Zawada), Bartczak Ż (46. Angielski), Szewczyk (86. Chouwer), Możdżonek (46. Tomasiewicz), Grzybek, Buksa Ż (46. Kowalczyk)

Rumunia: Stoian - Moglan (29. Magureanu), Andrei Ż Ż CZ, Nedelcearu (36. Belecciu), Ionescu (63. Halmaghe), Dasbog (36. Constantinescu), Marin, Tudoran (57. Rita), Erdei, Mares, Tudorie.