G. Walasek przed SEC: Będę chciał zrobić dobre wrażenie

W niedzielę na torze w Rzeszowie rozegrany zostanie czwarty, decydujący finał Speedway European Championships, czyli indywidualnych mistrzostw Europy na żużlu. Z ?dziką kartą? w zawodach tych wystartuje lider PGE Marmy Rzeszów, Grzegorz Walasek.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLWalasek sezon ligowy zakończył ponad miesiąc temu. Niestety, wraz z PGE Marmą spadł z Enea Ekstraligi. "Greg" był jednak liderem zespołu i w niedzielę będzie miał okazję zakończyć sezon przed rzeszowską publicznością. - Tegoroczny sezon był dla mnie słaby. To nie było to, co powinno. Teraz ponad dwa tygodnie nie miałem kontaktu z motocyklem i nadszedł czas, by to nadrobić - mówi Walasek cytowany przez oficjalną stronę SEC i dodaje: - To, że wielki finał tych rozgrywek odbędzie się w Rzeszowie, jest dla mnie wielką sprawą i bardzo mnie to cieszy. Mam nadzieję, że kibiców również.

Na co liczy Walasek w tych zawodach? - Wiadomo, że rundę w Gorican wygrał jadący z "dziką kartą" Krzysztof Kasprzak. Oczywiście ja również tego sobie życzę w Rzeszowie, jednak mam świadomość, że to będzie finał decydujący o medalach, a ja miałem krótką przerwę w startach, więc będę po prostu chciał się pościgać i zostawić po mojej jeździe dobre wrażenie - zakończył żużlowiec.

Więcej czytaj na stronie Speedway European Championships.