Reprezentacja Polski U-18 wygrała w Mielcu. W czwartek zagra w Rzeszowie

Anna Domowicz
25.09.2013 , aktualizacja: 25.09.2013 10:12
A A A Drukuj
Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 18 wygrała we wtorek w towarzyskim spotkaniu z Rumunią 2:1. W czwartek zagra rewanżowy mecz na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Początek o godz. 16

Więcej o piłce nożnej na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Podopieczni trenera Marcina Sasala przygotowują się do dwumeczu z Rumunią na obiektach Crasnovii Krasne już od niedzieli. Pierwszy mecz pomiędzy młodzieżową reprezentacją Polski i Rumunii rozegrany został we wtorek na stadionie w Mielcu. Polacy ograli Rumunów 2:1.

Przez większą część spotkania jedną bramką prowadzili goście i to oni dominowali na boisku. Rumunia bardzo dobrze rozpoczęła mecz i objęła prowadzenie już w 10. minucie. Polacy próbowali stawić opór, ale bezskutecznie. Podopieczni trenera Sasala nie mieli pomysłu na grę, ale na ich szczęście gościom brakowało skuteczności. Groźnie pod bramką Rumunów zrobiło się dopiero przed przerwą. Wpierw minimalnie przestrzelił Grzegorz Tomasiewicz, a dwie minuty później Mateusz Grzybek.

Na początku drugiej połowy niewiele się działo. Tempo gry spadło, jednak Polacy coraz częściej dochodzili do sytuacji. W 55. minucie Tomasiewicz trafił w słupek, a chwilę później szczęścia pod bramką gości szukał Grzybek. Wyrównującego gola udało się zdobyć dopiero w 66. minucie po rzucie karnym. Do "jedenastki" podszedł Tomasiewicz, który tym razem był bezbłędny. Trzy minuty później Polska mogła objąć prowadzenie, ale Michał Gałecki trafił tylko w poprzeczkę.

Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego wynik spotkania ustalił Paweł Bochniewicz, który dobijał uderzenie Karola Angielskiego. Do końca meczu Rumuni szukali wyrównującego trafienia, ale nie zdołali pokonać po raz drugi Maksymiliana Stryjka.

Szansę na rewanż Rumuni będą mieli już w czwartek w Rzeszowie, gdzie po raz drugi zmierzą się ze swoimi rówieśnikami z Polski. Wstęp na mecz młodzieżowej reprezentacji Polski z Rumunią na Stadionie Miejskim jest bezpłatny.