Sport.pl

Pedersen szósty w SEC na Chorwacji. Pavlic jedenasty

Obcokrajowiec PGE Marmy Rzeszów Duńczyk Nicki Pedersen zajął szóste miejsce w trzecim finale indywidualnych mistrzostw Europy, który odbył się w chorwackim Gorican. Jedenasty był inny z rzeszowian, Chorwat Jurica Pavlic.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPedersen w turnieju głównym uzyskał 10 punktów (3,3,1,2,1), co dało mu udział w biegu dodatkowym o awans do finału. Niestety, w nim Duńczyk zanotował defekt i sklasyfikowany został na ostatniej pozycji w tym wyścigu. Łącznie dziesięć punktów dało mu szóste miejsce.

Jedenasty był Chorwat Jurica Pavlic, który ścigał się na swoim domowym torze. "Jura" jeździł w kratkę i uzyskał tylko sześć punktów. Dwukrotnie wygrał swoje biegi, ale trzy razy przyjeżdżał ostatni i zebrał na swoim koncie tylko sześć punktów (0,3,3,0,0).

W Gorican obecny był też trzeci z rzeszowian Łukasz Sówka, który pełnił rolę rezerwowego. Junior PGE Marmy nie pojawił się jednak na torze ani razu.

Turniej wygrał Krzysztof Kasprzak, który wyprzedził Sebastiana Ułamka i Słowaka Martina Vaculika. W klasyfikacji generalnej prowadzi Pedersen, który ma na swoim koncie 34 punkty. Punkt mniej ma Anglik Tai Woffinden, a dwa "oczka" mniej z kolei Tomasz Gollob.

Ostatni turniej Speedway European Championships odbędzie się 29 września w Rzeszowie. Wtedy też poznamy indywidualnego mistrza Europy.

Więcej o: