Developres Rzeszów czwarty podczas turnieju w Ostrowcu

Pierwszoligowe siatkarki Developresu Rzeszów w miniony weekend uczestniczyły w turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na pięć rozegranych spotkań wygrał tylko jedno, ale to wystarczyło na zajęcie 4. lokaty. Najlepszą rozgrywającą została siatkarka rzeszowskiego zespołu Katarzyna Filipowicz.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

W turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowca Św. wystartowało sześć zespołów. Oprócz Developresu zagrały KSZO Ostrowiec Św., Silesia Volley Mysłowice, Zawisza Sulechów, MUKS Sparta Warszawa oraz drużyna z Orlen Ligi Siódemka SK Bank Legionovia. Rywalizacja odbywała się na zasadzie każdy z każdym, a każe spotkanie trwało trzy sety.

Najlepsze w turnieju okazały się ostrowiczanki, które w klasyfikacji generalnej wyprzedziły jednym punktem głównego faworyta imprezy Siódemkę Legionovia. Developres z dorobkiem siedmiu punktów zajął 4. lokatę.

Pierwszego dnia turnieju rzeszowski zespół rozgrywał dwa spotkania. Wysokie zwycięstwo w pierwszym secie (25:17) z Legionovią zwiastowało niespodziankę. Niestety, w kolejnych partiach Siódemka nie pozwoliła sobie na błędy i wygrała mecz 2:1. Z Zawiszą Sulechów siatkarki Marcina Wojtowicza również wygrały pierwszego seta, ale dwa kolejne przegrały, choć zwycięstwo w meczu było na wyciągnięcie ręki.

W drugim dniu rywalizacji rzeszowski zespół grał tylko z zespołem z Mysłowic i podobnie jak dzień wcześniej przegrał 1:2. W ostatnich pojedynkach Developres zagrał z gospodyniami imprezy i Spartą Warszawa. KSZO, podobnie jak pozostałe drużyny, także wygrało z rzeszowiankami 2:1. Na deser podopieczne trenera Marcina Wojtowicza rozgromiły Spartę Warszawa. Zwycięstwo za trzy punkty zapewniło rzeszowiankom miejsce tuż za podium.

Na najlepszą zawodniczkę w szeregach Developresu została wybrana Magdalena Olszówka. Natomiast nagroda najlepszej rozgrywającej całej imprezy przypadła Karolinie Filipowicz.

Przed rzeszowskim zespołem kolejne zmagania turniejowe. W terminie 11-12 września walczyć będzie podczas turnieju Fakro Cup rozgrywanym w Bobowej i Bieczu.