Trenerzy po meczu Stalówki ze Śląskiem: Wielka przygoda z pucharem właśnie się skończyła

Czterech minut zabrakło drużynie Stali Stalowa Wola na sprawienie wielkiej niespodzianki i wyeliminowanie ekstraklasowego Śląska Wrocław z 1/16 finału Pucharu Polski. Skończyło się jednak porażką 1:3 i hutnicy odpadli z rozgrywek.

Więcej o piłce nożnej na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Dla Śląska, niewątpliwie faworyta konfrontacji ze Stalą Stalowa Wola, sobotni mecz przy Hutniczej miał być przetarciem przed czwartkową rywalizacją w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Europejskiej z FC Sevillą. Wrocławianie na Podkarpacie przyjechali więc praktycznie w najsilniejszym składzie. Zabrakło jedynie Waldemara Soboty, Przemysława Kazimierczaka i Adama Kokoszki, którzy dostali wolne od trenera Stanislava Levego.

W Stalowej Woli mieli szybko załatwić sprawę i niskim nakładem sił awansować do kolejnej rundy. Było inaczej. Śląsk niemiłosiernie męczył się przy Hutniczej i był bliski zakończenia przygody z Pucharem Polski już w pierwszym meczu. - Był to dla nas bardzo trudny mecz. W pierwszej połowie rywale mieli dwie, trzy groźne sytuacje. Gdyby je wykorzystali, byłoby jeszcze trudniej. Mój zespół pokazał jednak charakter - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec gości, którzy w 73. minucie przegrywali ze Stalą 0:1.

Na listę strzelców wpisał się wówczas obrońca Michał Bogacz. Wrocławianie wyrównali dopiero cztery minuty przed końcem. Rozpaczliwe ataki opłaciły się i Tomasz Hołota po dośrodkowaniu Odeda Gavisha pokonał świetnie tego dnia broniącego Tomasza Wietechę.

W dogrywce Stal opadła z sił, co wykorzystali podopieczni Levego. Najpierw Śląsk na prowadzenie wyprowadził Marco Paixao, a w końcówce wynik meczu na 3:1 ustalił Jakub Więzik. - Wielka przygoda z Pucharem Polski właśnie się skończyła. Chcę z całego serca podziękować chłopakom, bo zagrali na 150 procent swoich możliwości. Dali z siebie wszystko i zaprezentowali naprawdę przyzwoity poziom - skomentował mecz Paweł Wtorek, trener Stali, która już w środę rozegra zaległe spotkanie 4. kolejki ze Stalą Mielec.