Siarka nie dała rady Lechii Gdańsk. Koniec przygody z Pucharem Polski

Podkarpaccy drugoligowcy przygodę z Pucharem Polski zakończyli na 1/16 finału. Po Stali Stalowa Wola z rozgrywkami pożegnała się też Siarka Tarnobrzeg, która na własnym terenie uległa ekstraklasowej Lechii Gdańsk 0:2.

Więcej o piłce nożnej na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Zwycięstwo zespołowi Michała Probierza zapewnili w drugiej połowie Jarosław Bieniuk i Piotr Wiśniewski. Pierwszy z nich wykorzystał dośrodkowanie Piotra Grzelczaka i z kilku metrów pokonał Artura Melona. Drugi podwyższył wynik pewnie wykonując rzut karny. Wówczas w "szesnastce" Patryka Tuszyńskiego sfaulował Bartłomiej Makowski i po chwili musiał opuścić boisko.

Po dwóch ciosach zespół Siarki już się nie podniósł. Miejscowi próbowali zaliczyć choćby honorowe trafienie, ale Tomasz Ciećko, a wcześniej w pierwszej połowie Jarosław Piątkowski strzelali odpowiednio w słupek i poprzeczkę.

W końcówce spotkania wynik mógł podwyższyć natomiast Grzelczak. Jego uderzenie, podobnie jak Piątkowskiego, wylądowało jednak na poprzeczce tarnobrzeskiej bramki.