Puchar Polski. Śląsk Wrocław i Lechia Gdańsk na drodze Stalówki i Siarki

W sobotę kibiców w Stalowej Woli i Tarnobrzegu czeka prawdziwe piłkarskie święto. Podkarpaccy drugoligowcy w ramach 1/16 Pucharu Polski zagrają z ekstraklasowymi zespołami - Śląskiem Wrocław i Lechią Gdańsk.

Więcej o piłce nożnej na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLStalówka i Siarka w rozgrywkach ligowych jak na razie zawodzą. Co innego w Pucharze Polski, gdzie przebrnęły już przez trzy rundy. Hutnicy wyeliminowali kolejno Czarnych II Rokitki, Raków Częstochowa i nieoczekiwanie Cracovię. Siarkowcy z kolei na rozkładzie mają Ruch Zdzieszowice, Garbarnię Kraków i Kolejarza Stróże.

W 1/16 poprzeczka postawiona będzie już zdecydowanie wyżej. Do Stalowej Woli zawita bowiem Śląsk Wrocław, a do Tarnobrzega inny ekstraklasowicz, Lechia Gdańsk. Faworytów więc wskazać nietrudno, choć niewykluczone, że i tym razem podkarpaccy drugoligowcy postarają się o niespodzianki. - Chcemy przede wszystkim sprawić frajdę naszym kibicom - mówi Tomasz Tułacz, trener Siarki.

- Wszyscy chcielibyśmy powtórzyć wynik z Cracovii. Nie mamy nic do stracenia. Na pewno łatwo pola nie oddamy - deklaruje z kolei obrońca Stali Michał Czarny.

Mecz w Stalowej Woli rozpocznie się o godz. 15.30. W Tarnobrzegu natomiast o godz. 17.