Pomocnik Resovii chciałby zmienić klub. Interesuje się nim Cracovia i Puszcza

Niewykluczone, że Michał Ogrodnik jeszcze tym okienku transferowym opuści trzecioligowy zespół Resovii. Pomocnikiem zainteresowane są ekstraklasowa Cracovia i beniaminek I ligi Puszcza Niepołomice.

Więcej o rzeszowskiej piłce nożnej na RZESZOW.SPORT.PL22-letni Ogrodnik nie ukrywa, że chciałby grać wyżej niż w trzeciej lidze. Po tym jak Resovia za brak licencji została zdegradowana do grupy lubelsko-podkarpackiej skrzydłowy rozpoczął szukanie sobie nowego pracodawcy. Próbował też rozwiązać umowę z rzeszowskim klubem, która obowiązuje go do 30 czerwca 2014 roku. - Trzy lata w Resovii to dużo. Jeśli będzie taka możliwość to będę chciał odejść. Krok w tył nie jest mi potrzebny. Przez dwa ostatnie lata grałem w drugiej lidze i prezentowałem w miarę solidny poziom. Myślę, że nadszedł moment żeby iść w górę - mówi Ogrodnik, którym interesują się Cracovia i Puszcza Niepołomice.

W krakowskim zespole pomocnik na testach przebywał pół roku temu. Z drużyną Puszczy Ogrodnik trenował natomiast przez cały lipiec. - Trener Wójtowicz [Dariusz - przyp. red.] był ze mnie zadowolony i liczy, że dołączę do zespołu jeszcze w tym okienku transferowym - dodaje skrzydłowy Resovii.

W minioną sobotę rzeszowianie w bardzo dobrym stylu zainaugurowali trzecioligowy sezon. Na własnym terenie pokonali trzeci zespół poprzednich rozgrywek Izolator Boguchwała 3:1, strzelając trzy gole w odstępie zaledwie sześciu minut. - Myślę, że była to jednak z najtrudniejszych przepraw w tej lidze. Teraz powinno być tylko łatwiej - zaznacza Ogrodnik, który dodaje, że poziom między II a III ligą jest znaczący. - Izolator w takim składzie miałby naprawdę ciężko by się utrzymać w II lidze. To jest przepaść. Podobnie zresztą jak mówimy o I i II lidze. W tej grupie nie powinno być na nas mocnych. Stać nas na awans, ale musimy się o niego postarać - kończy Ogrodnik.