Sport.pl

Grand Prix na długim torze w Rzeszowie. Tego jeszcze nie było

W sobotę o godz. 18.30 na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbędą się zawody Grand Prix na długim torze. To pierwsza tego typu impreza w Polsce.

Wszystko o żużlu w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLLong Track - bo taką nazwę noszą zawody Grand Prix na długim torze - nie są specjalnie popularne w naszym kraju. Wszystko przez brak odpowiednio długich torów. Minimalna ich długość to 350 m. Stadion Miejski przy Hetmańskiej w Rzeszowie spełnia ten wymóg, bo liczy 395 m.

W związku z tym w najbliższą sobotę, podczas pierwszego w Polsce Grand Prix na długim torze, kibice będą mogli zobaczyć w akcji kilku znanych żużlowców. Na liście startowej znaleźli się m.in. Joonas Kylmaekorpi, który jeszcze rok temu bronił barw rzeszowskiej PGE Marmy. W stolicy Podkarpacia ścigać się będą również Australijczyk Cameron Woodward czy Niemiec Martin Smolinski z KSM-u Krosno.

Nie zabraknie też polskiego akcentu. Z "dziką kartą" wystartuje Stanisław Burza. Z kolei rolę rezerwowej pełnić będzie kobieta - Czeszka Michaela Krupickova.

W sobotnim Grand Prix w poszczególnych biegach brać udział będzie pięciu zawodników. To jedna z kilku różnic w stosunku do klasycznych zawodów speedwaya. Punkty będą liczone następująco: za zwycięstwo 4, dalej 3, 2, 1 i 0. Zawodnicy ścigać się będą na motorach wyposażonych m.in. w skrzynię biegów. Dzięki temu będą mogli rozwijać większe niż zazwyczaj podczas żużlowych spotkań prędkości.

Oficjalny trening przed sobotnimi zawodami odbędzie się w piątek o godz. 14. O godz. 19 natomiast na Placu Eventowym w Millenium Hall kibice będą mogli spotkać się z zawodnikami.

Wejściówki w cenie 50 zł (trybuna wschodnia) i 30 zł (zachodnia) są do nabycia w budynku klubowym ZKS Stal Rzeszów przy Hetmańskiej (godz. 12-16) oraz w siedzibie KSM Krosno (godz. 8-14) lub na stronie KupBilet.pl. Dzieci do 12. roku życia wchodzą za darmo.

Lista startowa:

1. Dirk Fabriek (Holandia)

2. Stephan Katt (Niemcy)

3. Cameron Woodward (Australia)

4. Stephane Tresarrieu (Francja)

5. Aki Pekka Mustonen (Finlandia)

6. Joel Nystroem (Szwecja)

7. Josef Franc (Czechy)

8. Richard Speiser (Niemcy)

9. Glen Philips (Wielka Brytania)

10. Martin Smolinski (Niemcy)

11. Mathieu Tresarrieu (Francja)

12. Theo Pijper (Holandia)

13. David Howe (Wielka Brytania)

14. Stanisław Burza (Polska)

15. Mathias Kroeger (Niemcy)

16. Richard Wolff (Czechy)

17. Joonas Kylmaekorpi (Finlandia)

18. Jannick de Jong (Holandia)

19. Richard Hall (Wielka Brytania)

20. Joerg Tebbe (Niemcy)

Więcej o: