Developres Rzeszów rozpoczyna przygotowania do sezonu

Siatkarki Developresu Rzeszów w poniedziałek rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Na początek badania i integracja, później już tylko ciężka praca.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL- Poniedziałek był pierwszym dniem przygotowań, ale jeszcze wolnym od zajęć na hali - mówi Wiesław Kozieł, wiceprezes Developresu Rzeszów. Zawodniczki rzeszowskiego zespołu okres przygotowawczy rozpoczęły badaniami w ośrodku rehabilitacyjnym Rehamed w Tajęcinie. Wieczorem w Leśnej Woli miały czas na zapoznanie się i integrację. Od wtorku zaczęły zajęcia. Rano biegały na Stadionie Miejskim, a wieczorem ćwiczyć będą w hali IV LO. 4 sierpnia rozpoczną dziesięciodniowy obóz przygotowawczy w Leśnej Woli.

Po miesiącu ćwiczeń na hali przyjdzie pora na pierwsze poważne sprawdziany przed ligowymi zmaganiami. - W pierwszy weekend września będziemy uczestniczyć w trzydniowym turnieju. Oprócz Developresu zagra jeszcze sześć zespołów, m.in. Silesia Volley, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i na pewno ktoś z ORLEN Ligi - zapowiada wiceprezes Kozieł. We wrześniu rzeszowski zespół rozegra również z Ostrowcem mecz pokazowy w Tryńczy.

Przypomnijmy, że Developres Rzeszów w tym sezonie zadebiutuje w rozgrywkach I ligi. Oprócz rzeszowianek zagrają: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Silesia Volley Mysłowice, Wisła Kraków, Budowlani Toruń, Murowana Goślina, SMS PZPS Sosnowiec, Zawisza Sulechów, Sparta Warszawa i Karpaty Krosno.

Sezon rozpocznie się 5 października. Runda zasadnicza zakończy się 1 marca 2014 roku. Później pierwsze cztery zespoły walczyć będą systemem play-off o awans do ORLEN Ligi. Piąty i szósty zespół rozegrają dwumecz, a trzy ostatnie zespoły walczyć będą na zasadzie każdy z każdym o utrzymanie. Z drugiej fazy rywalizacji wykluczony zostanie SMS PZPS Sosnowiec.