Stalówka lepsza od Cracovii w Pucharze Polski [ZOBACZ WIDEO]

Piłkarze drugoligowej Stali Stalowa Wola wyeliminowali w I rundzie Pucharu Polski ekstraklasową Cracovię. Hutnicy tym samym awansowali do 1/16 finału.

Więcej o piłce nożnej na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Gola na wagę awansu zdobył w 82. minucie Mateusz Kantor, który wykończył akcję Radosława Mikołajczaka i z najbliższej odległości wpakował piłkę do pustej bramki Cracovii. Goście próbowali w końcówce wyrównać i doprowadzić do dogrywki, ale na posterunku był bramkarz Stalówki Tomasz Wietecha. Popularny "Balon" znakomicie zachował się szczególnie przy strzale z rzutu wolnego Milosa Kosanovicia. Wcześniej natomiast golkipera hutników wyręczył Kantor, który zatrzymał uderzenie do pustej bramki Edgara Bernhardta.

Dziś o godz. 13 na stadionie Pepsi Arena w Warszawie odbędzie się losowanie 1/16 finału. Do gry na tym etapie rozgrywek wkraczają zespołu z T-Mobile Ekstraklasy. Do Stalowej Woli może więc przyjechać m.in. mistrz Polski i obrońca pucharu Legia Warszawa lub wicemistrz Lech Poznań. - Bez względu na to, kto do nas przyjedzie, lekko miał nie będzie. Zgodnie ze słowami pewnej piosenki "To jest mój kawałek podłogi i nie mówcie nam, co mamy robić" łatwo twierdzy na Hutniczej nie oddamy - zaznaczył Kantor.

Oprócz Stali do kolejnej rundy awansowała też Siarka Tarnobrzeg. Podopieczni Tomasza Tułacza w I rundzie pokonali pierwszoligowego Kolejarza Stróże 2:0.

"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]

• Joanna Jędrzejczyk usunęła Joanna Jędrzejczyk usunęła "sępy". "Menedżer ukradł mi pieniądze, rozstałam się z narzeczonym"