Stalówka i Siarka w I rundzie Pucharu Polski. Cracovia i Kolejarz kolejnymi rywalami

Zespoły Stali Stalowa Wola i Siarki Tarnobrzeg awansowały do I rundy Pucharu Polski. W środę Stalówka pokonała u siebie Raków Częstochowa 2:0, a Siarka wygrała z Garbarnią Kraków 2:1.

Więcej o piłce nożnej na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Stalówka do środowego meczu z Rakowem Częstochowa przystąpiła z dwójką nowych zawodników. W bramce hutników zagrał Tomasz Wietecha, który po 3,5 letnim pobycie w Stali Rzeszów wrócił do swojego macierzystego klubu. W ataku natomiast Wojciechowi Fabianowskiemu pomagać miał ściągnięty z Izolatora Boguchwała Tomasz Płonka.

Po pierwszej połowie prowadzić powinni gospodarze, którzy od 13. minuty grali z przewagą jednego zawodnika, po tym jak czerwoną kartkę za kopnięcie Michała Czarnego obejrzał Rafał Czerwiński.

Miejscowi z prezentu gości nie skorzystali. Podopieczni Pawła Wtorka przeważali, ale byli nieskuteczni. Golkipera Rakowa Mateusza Kosa pokonać nie potrafili m.in. Mateusz Argasiński, Radosław Mikołajczak, Michał Bogacz, Damian Juda i w końcówce pierwszej odsłony Adrian Bartkiewicz. Najbliżej był Bogacz, którego uderzenie głową po rzucie rożnym znakomicie wyłapał Kos. Przyjezdni bramce Stali zagrozili poważnie tylko raz. Tuż przed przerwą z wolnego uderzał Kamil Witczyk. Problemów z wyłapaniem piłki nie miał jednak Wietecha.

Hutnicy swego dopięli po przerwie. W 51. minucie Mikołajczak wpadł w pole karne, tam sfaulowany został przez Bartłomieja Płatkowskiego i prowadzący to spotkanie arbiter Marek Śliwa wskazała na rzut karny, a obrońcę Rakowa ukarał czerwoną kartką. Pewnym egzekutorem "jedenastki" został Wojciech Reiman.

Wynik meczu w 77. minucie ustalił z kolei Bartosz Soczyński. Obrońca gości niefortunnie interweniował po rzucie wolnym bitym przez Damiana Łanuchę i z kilku metrów pokonał własnego bramkarza. Jakby tego było mało sześćdziesiąt minut później drugą żółtą kartkę w odstępie zaledwie dwóch minut otrzymał Sławomir Ogłaza i Raków musiał radzić sobie w "ósemkę".

Dzięki środowej wygranej Stal awansowała do I rundy Pucharu Polski. W niej stalowowolski zespół zmierzy się z ekstraklasową Cracovią. Mecz zaplanowano na 24 lipca w Stalowej Woli.

STAL STALOWA WOLA2 (0)
RAKÓW CZĘSTOCHOWA0
Bramka: Reiman (52. - kar.), Soczyński (77. - samobój)

Stal: Wietecha - Bartkiewicz Ż, Czarny Ż, Bogacz, Sikorski - Mikołajczak (83. Majowicz), Reiman Ż, Argasiński (64. Kachniarz), Juda - Fabianowski, Płonka (64. Łanucha).

Raków: Kos - Płatkowski CZ, Soczyński, Góra, Buczkowski (60. Krupa) - Witczyk Ż (46. Kmiecik), Ogłaza Ż Ż CZ, Kowalczyk, Napora - Czerwiński CZ, Brzęczek (77. Wiktorek).

Do I rundy Pucharu Polski awansowała też Siarka Tarnobrzeg. Podopieczni Tomasza Tułacza w Tarnobrzegu, choć gospodarzem spotkania była Garbrania Kraków, wygrali 2:1.

Bramki dla siarkowców zdobyli Konrad Stępień i Tomasz Persona. Dla krakowskiego zespołu trafienie zaliczył Maricn Siedlarz. Garbarze w 59. minucie nie wykorzystali rzutu karnego.

Rywalem Siarki w kolejnej rundzie będzie pierwszoligowy Kolejarz Stróże. Mecz odbędzie się 24 lipca. GARBARNIA KRAKÓW1 (0)