Pomocnik Resovii zagra w ekstraklasie. "Pasiaki" kompletują kadrę

David Kwiek będzie w najbliższym sezonie bronił barw ekstraklasowego Widzewa Łódź. Z kolei z zespołem Resovii kontrakty przedłużyło czterech kolejnych piłkarzy.

Więcej o rzeszowskiej piłce nożnej na RZESZOW.SPORT.PLDavid Kwiek, który ostatnie 2,5 roku spędził w Resovii przenosi się do Widzewa Łódź. 25-letni pomocnik pomyślnie przeszedł testy w łódzkim zespole i w najbliższym sezonie zagra w ekstraklasie.

Kwiek w minionych rozgrywkach w barwach "pasiaków" zagrał w 26 spotkaniach i zdobył trzy gole. Był jednym z najlepszych piłkarzy rzeszowskiego klubu, który w wyniku nieprzyznania licencji na grę w II lidze został zdegradowany szczebel niżej.

Z Resovia kontrakty natomiast przedłużyli Sebastian Fedan, Marcin Pietrucha, Kacper Rop i Mateusz Świechowski Wcześniej umowy parafowali bramkarz Marcin Pietryka, Bartosz Bereś, Piotr Krawczyk i Łukasz Świst.

Fedan, Pietrucha i Rop są zawodnikami, którzy dotychczas reprezentowali głównie rezerwy Resovii. Świechowski natomiast występował w pierwszym zespole. Ostatnio przebywał na testach w Wiśle Kraków.

"Pasiaki" w ramach przygotowań do sezonu zagrają dziś w Pustkowie kolejny mecz kontrolny z tamtejszym Chemikiem. Początek spotkania o godz. 17.