Sport.pl

Rafał Greń będzie sędziował w II lidze. Na wniosek Zbigniewa Bońka

Rafał Greń, syn prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierza Grenia i zarazem sędzia piłkarski, będzie sędziował nie w III, a II lidze. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek poprosił bowiem Kolegium Sędziów, aby jeszcze raz rozpatrzył sprawę 31-letniego arbitra.

Więcej o piłce nożnej na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLRafał Greń przez słabe oceny obserwatorów w minionym sezonie nie znalazł się na liście arbitrów, którzy w nadchodzących rozgrywkach mieliby sędziować mecze w I lidze. W dodatku niedawno 31-letni sędzia uczestniczył w kolacji działaczy i piłkarzy zespołu Jedności Niechobrz, który wywalczył awans do IV ligi. Sprawa nie przeszła bez echa i syn prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierza Grenia został relegowany nie do II, a do III ligi.

W obronie 31-latka stanął ojciec, który na każdym kroku powtarzał, że młody arbiter padł ofiarą Przewodniczącego Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Przesmyckiego.

We wtorek, na wniosek prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, sprawa degradacji 31-letniego Grenia do III ligi została jeszcze raz rozpatrzona przez Kolegium Sędziów. Doszło do zmiany wcześniejszej uchwały i syn prezesa Podkarpackiego ZPN-u będzie mógł sędziować mecze na najniższym szczeblu centralnym. - Prezes prosił, abyśmy przemyśleli raz jeszcze, czy sankcja nie jest zbyt surowa. Rafał Greń dostał też naganę od Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. W związku z tym, że sędzia z Rzeszowa przeanalizował swoją postawę, zrozumiał, że zrobił źle, wyciągnął wnioski i przeprosił Przewodniczącego Kolegium Sędziów za swoje postępowanie, Zarząd postanowił dokonać reasumpcji uchwały. Rafał Greń będzie mógł sędziować mecze II ligi - powiedział za pośrednictwem oficjalnej strony PZPN Przesmycki.

Więcej o:
Komentarze (11)
Rafał Greń będzie sędziował w II lidze. Na wniosek Zbigniewa Bońka
Zaloguj się
 • abw12300

  Oceniono 49 razy 43

  Nie da się niestety w polskiej piłce uniknąć korupcji, kolesiostwa, handlarzy....... NOooooo cóż. Sędzia Siejewicz został wy....... jak śmieć, a zupełne beztalencie i wielbiciel libcji- syn najlepszego kolegi Pana Bońka, triumfuje...... Wrócił PRL w całej swojej okazałości.

 • bruna5

  Oceniono 30 razy 28

  Jak się "ma haka", to się ma wszystko...

 • rucki

  Oceniono 33 razy 27

  punktowałeś, Zbyszku, u kibiców, i to porządnie... a tu teraz taki klops!

 • ignacysyn

  Oceniono 13 razy 13

  strzał do własnej bramki - SAMOBÓJ jak sie patrzy, ale mydlenie oczu kibicom pierwsza klasa !!!!!

 • jawor-swierk

  Oceniono 11 razy 11

  Boniek jak myślisz: czy w Polsce są równi i równiejsi ? Nie powinieneś mieć problemu z wyborem właściwej odpowiedzi. A swoja droga chyba już nikt i nic nie jest w stanie uzdrowić piłkarskiej federacji i polskiej piłki nożnej.

 • jackflowers

  Oceniono 8 razy 8

  - Tato?
  - Co znowu? :/
  - a ten Przesmycki to mnie nie lubi. :(
  - zaraz z nim porozmawiam, nie denerwuj się synku........
  ..............- no jest po prostu za słaby na drugą ligę.
  - ja ci dam za słaby, niszczysz mojego synusia, jesteś na dywaniku u Prezesa!!!!!

 • bratbigosmiszcza

  Oceniono 6 razy 6

  w Polsce bez znajomosci nic nie zalatwisz i nic nie osiagniesz, i to nie tylko w futbolu tu choddzi o wszystkie dziedziny życia!

  Polska się skończyła

 • ttoorroo05

  Oceniono 1 raz 1

  Przeszkadzal wam Lato,to macie teraz jeszcze lepszego kanciarza.

 • billshankly

  Oceniono 1 raz 1

  Piszę to jako zagorzały widzewiak i sympatyk Bońka ,powiem krótko: kure.stwo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX